logo

reklam

ATSO’dan Tarım Zirvesi

Türkiye’nin önemli tarım merkezlerinin başında gelen Amasya’da Tarım Zirvesi yapıldı. Zirvede, Amasyadaki tarım ile birlikte çiftçi ve üreticilerin ihtiyaçlarına yönelik çözüm önerileri tartışıldı.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “Hedefimiz gelişen, büyüyen ve kalkınan Türkiye Kaliteli ve daha fazla üretim yapma ve üretilen malı dünya pazarlarına sunma noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Kırsal kalkınmanın sağlanması maksadıyla çiftçilerimizin sorunlarının çözülmesi noktasında da adımları bir bir atıyoruz. Bu şehri geleceğe taşıma noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Amasya’nın tarihine sahip çıkma, çevreye duyarlı, her alanda öncü ve örnek bir kent olmak için yeşilırmak ve derelerin temizliğinden yeşiline kadar her alanda çalışıyoruz” diye konuştu.
Şehre değer katan yatırımlardan ve yerli üretimden örnekler veren Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, güçlü bir Türkiye için güçlü şehirlere ihtiyaç duyulduğunu vurgulayarak, “Tarımın güçlü olması, çiftçimizin üreticimizin kazanması gerekiyor. Kırsal kesim sürekli kan kaybediyor. Kırsal Şehir nüfuslarının yüzde 90, köy nüfusunun yüzde 10’larda kaldığı günümüzde Amasya da üreticiyi desteklemek, ürün verimini ve çeşitliliğini arttırmak amacıyla Ticaret ve Sanayi Odası olarak tarım Zirvesini düzenlediklerini belirterek, Yurtdışına gidip her alanda öncü olan tarımsal faaliyetleri izliyoruz. Yatırımlardan kaçınmıyoruz yeter ki doğru iş yapalım, yaptığımız yatırım kullanılsın. Üretime katkısı olsun, köylüye çiftçiye faydamız olsun. Örnek bir model oluşturup, tüm Türkiye’de bunu uygulayalım ve tarımda büyük hamle yapalım” diye konuştu.
Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş ise, ”Tarım sektörü ülkemizin en önemli sektörlerinin başında gelmektedir. Bizler çiftçiler olarak üretmeye devam ediyoruz. Bunun yanında karşılaştığımız sorunlar ve sıkıntıları da Oda Başkanları olarak biraraya geldiğimizde paylaşıp, Genel Merkezi’mize iletmekteyiz” şeklinde konuştu.
Amasya TSO, Amasya’da tarıma yön veren girişimcileri, karar alıcılar ile bir araya getirdiği geniş katılımlı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya birçok özel sektör temsilcisi ile kamu kurumu müdürleri ve ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katılım sağladı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle