logo

reklam

Av yasağı bitti! Tezgahlar Canladı

Av yasağının bitmesiyle birlikte balıkçılar ‘vira bismillah’ dedi. Balıkçılar ‘bu sene balık bol’ derken Palamut 25 TL’den gitti.
Denizde av yasağının kalkmasının ardından, balıkçılar gecikmeli de olsa denize açıldılar. Yasağın kalktığı 1 Eylül’ün Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle Balıkçılar 2 gün sonra ‘Vira Bismillah’ dedi.
Demirli teknelerinde son hazırlıklarını yapan balıkçılar, teknelere yerleştirdikleri ağlarını onardıktan sonra denize açıldılar.

BU SEZON BALIĞA DOYACAKLAR
Amasya’da Arslan Eftelioğlu isimli balıkçıda bu sezondan umutlu olduklarını ifade ederek “ilk gün beklediğimiz potansiyel olmadı. Sebebi ise henüz tüm tekneler denize açılmadı. Teknelerin tam olarak denize açılmalarıyla özellikle palamudun çok olacağını umut ediyoruz. Görünürde bir şeyler olacağını ümit ediyoruz. Umutluyuz. Palamutun şu an ki fiyatlar normal sayılır. Fiyatlar düne göre düştü diyebiliriz. Amasya da dün 25-30 TL idi bugün 20 TL. Yine dün mezgit 30 TL iken bugün 24 TL, İsstarcvit’in 15 TL ye kadar düştü. Bu sezon bir ışık var. Bu sene vatandaş balığa doyar diye düşünüyorum” dedi.
Vatandaşlarda yaklaşık 4 buçuk aylık aradan sonra ilk kez bu kadar balık çeşidini bir arada gördüklerini belirtirken hasretin sona erdiğini söyledi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle