logo

reklam

Avukatlar Günü Kutlandı

amasya barosuAmasya Baro Başkanı Avukat A. Melik Derindere
Vatanı uğruna canını veren her şehidimiz çok değerlidir.
Amasya Baro Başkanı Avukat A. Melik Derindere, “Ne yazık ki hukuk devleti normlarının dışına çıkılmak suretiyle terör örgütü ile terör sorununu çözmeye çalışmanın Millet olarak bedelini ödemekteyiz.” dedi.
Derindere, Bu sene 5 Nisan Avukatlar Günü nedeniyle geleneksel olarak düzenlediğimiz Avukatlar Balosunun şehitlerimizin kutsal anısına saygımızdan ve teröre tepki amacıyla düzenlememe kararı aldıklarını belirterek, Vatanı uğruna canını veren her şehidimiz çok değerlidir. Bu teröre ve terör ortamına alışmayacağız. Biz, çocuk tecavüz ve tacizlerine, kadına şiddete de alışmayacağız. Biz çevre katliamına da alışmayacağız. dedi.
Avukat olarak, görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne yargıca ve ne de iktidara tabiyiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadığını belirten Amasya Baro Başkanı Avukat A. Melik Derindere, açıklamasına şöyle devam etti.
“Mesleğimizin her geçen gün kan kaybettiğinin meslektaşlarımızın iş, mesleki faaliyetler ve ekonomik sorunların arttığının bilincinde görev yapmaktayız. Katlanarak artan avukat sayısına karşılık, meslek faaliyet alanlarının daraltılması, meslektaşlarımızın görevlerini icra ederken karşılaştıkları sorunları, haksız şikayetler, vergisel kıskaç, CMK görevlendirmelerinde Avukatlık asgari ücreti altında yapılan ödemeler ve sayamadığımız nice sorunlar. Tüm meslektaşlarım bilmeli ve emin olmalıdır ki, Barolar ve TBB tüm bu sorunların giderilmesi ve azaltılması için büyük özveri ile çalışmaktadırlar. Baro görevlerinin mazeret üretme yerleri olmadığının bilincindeyiz. Sorunları giderici özellikle mesleğe kabulde sınav ile mesleki faaliyet alanlarını genişletici yeni ve çağdaş Avukatlık Yasası için gerekli her türlü girişim yapılmaktadır. Yine Hukuk Fakültelerindeki kontenjanların azaltılması amacıyla YÖK ile yapılan görüşmelerinden sonuç alınamaması halinde, bu konuda da yasal girişim başlatılacaktır. Biraz önce ifade ettiğim önemli sorunların başında gelen Avukatlık asgari ücretlerin çok altında bulunan CMK görevlendirmelerine ilişkin ücretlendirmelerin iptali için de çalışma yapmaktayız.
Etkinleklere devam Edeceğiz
Amasya Baro Başkanı Avukat A. Melik Derindere, Yaptığımız her çalışma, etkinlik ve gayret sizlerden aldığımız güç ile gerçekleşmektedir. Süre gelen etkinlikler ile sosyal sorumluluk projelerimizin yanı sıra Baromuzun sosyal ve mesleki etkinlikleri bu sene de artarak devam edeceğini belirterek, Mayıs ayında Karadeniz Baroları arasında düzenlenen Futbol Turnuvasına ilk kez ev sahipliği yapacağız. Yine 3-4 Haziran tarihleri arasında Uluslararası Sağlık Hukuku Sempozyumu ile Uluslararası bir toplantıya ev sahipliği yapacağız. dedi.

Share
1054 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle