logo

reklam

Ayların Efendisi Ramazan Fener Alayı ile karşılandı

Yüzyıllar boyu büyük bir sevgi ve neşe ile beklenilip, karşılanan ‘On bir ayın sultanı ramazan ayı’ zengin bir adetler silsilesi oluşturmuş. Osmanlı döneminden günümüze gelen köklü Ramazan gelenekleri ise bu kutsal aya verilen değerin bir göstergesi.
Amasya’da Ramazan’ı Fener Alayı ile karşılama geleneği bu yılda büyük bir çoşku ile gerçekleşti. İstasyon köprüsünden başlayan Fener Alayı’na binlirce Amasyalı Başkan Mehmet Sarı’ya eşlik etti. Güzel görüntüler eşliğinde Yavuz Selim Meydanı Atatürk anıtı önünde son buldu.
Amasya’da Ramazan coşkusunun bir başka olduğunu belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Bu güzellikleri bizlere veren Allah’a şükürler olsun. Şehzadeler kenti Amasya bu güzellikleri devam ettiriyor. Bugün burada yediden, yetmiş yediye hep beraber coşkulu bir yürüyüş yaptık. Birlik beraberlik içerisinde buradayız. Bu Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemize vesile olsun” dedi.
Ramazan coşkusunu Amasya’da yaşanacağını belirten Sarı, “Geleneksel Ramazan eğlenceleri, yarışmalar, gösteriler ve konserler düzenlenecek. Ramazan coşkusunu vatandaşlarımız ile birlikte yaşayacağız.” dedi.
İl Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun yaptığı duanın ardından, Ramazan ateşinin yakılması ve havai fişek gösterisi ile Amasya ramazan’ı büyük bir çoşku içinde karşıladı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle