logo

reklam

Ayların Efendisi Ramazan Fener Alayı ile karşılandı

fener alayı asaAyların Efendisi Ramazan
Fener Alayı ile karşılandı
Yüzyıllar boyu büyük bir sevgi ve neşe ile beklenilip, karşılanan ‘On bir ayın sultanı ramazan ayı’ zengin bir adetler silsilesi oluşturmuş. Osmanlı döneminden günümüze gelen köklü Ramazan gelenekleri ise bu kutsal aya verilen değerin bir göstergesi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir tarafından başlatılan Ramazan’ı Fener Alayı ile karşılama geleneği bu yılda büyük bir çoşku ile gerçekleşti. İstasyon köprüsünden başlayan Fener Alayı’na binlirce Amasyalı Başkan Cafer Özdemir’e eşlik etti. Amasya’da Çınaraltı Restaurant ise Fener alayı geçişini yaktığı meşaleler ile eşlik etti. Güzel görüntüler eşliğinde Yavuz Selim Meydanı Atatürk anıtı önünde son buldu.
Amasya’da Ramazan coşkusunun bir başka olduğunu belirten Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Bu güzellikleri bizlere veren Allah’a şükürler olsun. Şehzadeler kenti Amasya bu güzellikleri devam ettiriyor. Bugün burada yediden, yetmiş yediye hep beraber coşkulu bir yürüyüş yaptık. Birlik beraberlik içerisinde buradayız. Bu Ramazan ayı birlik ve beraberliğimizi pekiştirmemize vesile olsun” dedi.
Ramazan coşkusunu Amasya’da yaşayacak. Ramazan etkinliğine tüm Amasyalıları davet eden Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Geleneksel Ramazan eğlenceleri, yarışmalar, gösteriler ve konserler düzenlenecek. Ramazan coşkusunu vatandaşlarımız ile birlikte yaşayacağız. Her yıl düzenlediğimiz etkinliklere halkımız yoğun bir ilgi gösteriyor. Vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda bu şenliklerimiz büyüyerek devam edecek.” dedi.
İl Müftüsü İsmail İpek’in yaptığı duanın ardından, Ramazan ateşinin yakılması ve havai fişek gösterisi ile Amasya ramazan’ı büyük bir çoşku içinde karşıladı.

Share
776 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle