logo

reklam

Bakan Ersoy’dan Amasya’da Tarih Turu

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, UNESCO’nun ‘Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan şehzadeler şehri Amasya’da tarihi Yalıboyu’nda dolaştı. Amasya Müzelerini ziyaret edip bilgi aldı. Halkla sohbet etti.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, AK Parti Amasya Milletvekili M. Levent Karahocagil ve Belediye Başkanı Cafer Özdemir ile birlikte Yeşilırmak’ın kıyısında gezen Bakan Ersoy, UNESCO’nun ‘Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan şehirde Osmanlı döneminden kalma konaklarla Harşena Dağı ve kral kaya mezarlarının ışıklandırıldığı tarihi kentteki çalışmalar konusunda bilgiler aldı.
Dr. Osman Varol tarafından hattatların piri olarak bilinen Hattat Şeyh Hamdullah tarafından kaleme alınan Kuran-ı Kerim’in tıpkıbasım nüshası takdim edildi.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Amasya’da resterasyon çalışması tamamlanan Sultan 2. Beyazid Camii’nin ibatede açılma törenine de katıldı.
Bakan Ersoy ayrıca Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i makamında ziyaret etti. Yeni yapılan Amasya Belediye Hizmet Sarayı ve Belediye çalışmaları hakkında geniş bir bilgi aldı.
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy daha sonra Amasya’daki Sivil toplum kuruluşları ile öğle yemeğinde biraraya geldi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle