logo

reklam

Balık fiyatları düştü, balıkçıların yüzü güldü

Geçtiğimiz günlerde denizlerde aşırı rüzgar nedeniyle tezgahlara fazla balık çıkmaması ile birlikte balık fiyatları yüzde yüz oranında yükselince balık alanların sayısı yok denecek kadar azaldı. Bugünlerde balık çeşidi bollaşınca fiyatlarda düştü.
Amasyalı balıkçılar, Denizlerde aşırı rüzgar yok olunca teknelerin balığa çıkmaya başlamasıyla tezgahlara bol balık çeşidi gelmeye başladı. Bununla birlikte fiyatlar da yarı yarıya düştü. Balık fiyatı ne kadar ucuz olursa bizim satışlarımız da çok oluyor. Biz Amasyalı balıkçılar olarak yıllardır az bir karla halkımızın bol balık yemesini sağlıyoruz” dedi.
Bollukla birlikte pazarlardaki tezgahlarda fiyatlar da düşünce, vatandaşlar kırmızı et yerine balığı tercih etmeye başladı. Amasya’da balıkhane esnafı, vatandaşı tamamen doğal ve daha sağlıklı olan balığı tüketmeye çağırdı. Sofralarda kırmızı et ile yapılan yemeklerin yerini mevsim balıkları olan sardalye, palamut ve istavrit gibi balıklar aldı.
Amasya’da 1 Eylül itibariyle başlayan av sezonuyla birlikte balıkhanedeki tezgahlarda balık çeşitliliği arttı. Balıktaki bolluk, hem balıkçı esnafının, hem de vatandaşın yüzünü güldürdü.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle