logo

reklam

Balık Tezgahları Renklendi, Fiyatlar Ucuzladı

AMASYA’DA tezgahlarda balık çeşitleri çoğaldı ve balık fiyatları düştü.
Denizden gelen bereket balık, av yasağının sona ermesiyle kendini hissettirmeye başladı. Ucuzlayan balık fiyatları tüketicinin yüzünü güldürüyor. Amasya da balıkçı tezgahlarında hamsi balığı 10 liradan satışa çıkarken, mezgit kilosu 23 liraya vatandaşa satılıyor.
Amasya’nın sembol balıkçısı Balıkçı Şadi’nin sahibi Arslan Eftelioğlu ’’Fiyatlarımız tüketicinin bu sezon bol bol balık tüketeceğinin sinyallerini veriyor. İstavritin kilo fiyatını 10 liradan satışa sunuyoruz. Balık sezonunun ilk günlerinde tanesi 25 liradan satılan palamut balığının fiyatını, bu günlerde 10 liraya kadar düşürdük. Hamsi 10 liradan satışa çıkarken, Mezgit’in kilosu 20 liraya kadar düştü’’ dedi.
Denizdeki hareketliliğin önümüzdeki günlerde artacağını belirten Arslan Eftelioğlu, “Tezgahlarımızda 32 çeşit balık bulunuyor. Havalar serinlediğinde avlanan uskumru miktarında artış bekliyoruz. Ekimin başından itibaren palamutta daha bol oldu. Bu yıl lüfer beklentimiz ise oldukça yüksek. Lüferin özellikle önümüzdeki aylardan itibaren tezgahlarda artacağını ümit ediyoruz” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.