logo

reklam

Başarı yetkiyi kullanmaktır


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

2018-2019 Futbol sezonu öncesi Amasya’da kendinize bir grup bularak başlatmış olduğunuz Yeni Amasyaspor’u elde etme çabanız sonuç verdi. Ama bu sonuç Amasya için büyük hüsran oldu.
Sosyal medyayı kullanarak kendinizi gördüğünüz dev aynayı, Amasya’da kendi yandaşlarınız tarafından bazı kesimlere kabul ettirdiniz. Ve hayaliniz Yeni Amasyaspor yönetimini ele geçirdiniz.

Bu uygulamayla Yeni Amasyaspor’u şantiyeye (rantiyeye) çevirdiniz!
Sezonun ikinci yarısında göreve geldiğinizde; “Hazırlık” maçlarında gövde gösterisi yaptınız!
Lig maçları başlayınca da çimlere çakıldınız!
Amasya’da profosyonel lig olmasada BAL’da son dört sezondur yaşanan futbol heyecanını kaybettirdiniz.
Ligde şampiyonluk yarışında erken havlu attınız.
BAL’a devam için Merzifonspor’u küçük gördünüz. Gelecek sezonun şampiyonu olarak Yeni Amasyaspor’u ilan ettiniz.
Dereyi görmeden paçayı sıvanıdız. 2019-2020 futbol sezonunda BAL bile değil, İl Amatör kümede mücadele edeceksiniz.
Bu bir utanç duvarıdır.

Bu kulübü “Siyaset” in egosuna, keyfine bırakmayalım dedik.
Bu kulübü “Siyasetin Çiftliği” yapmayın dedik!
Sezon başı dedik ki Amasya’da siyaset dışında tertemiz “Futbol” adamları var.
Bu kişilerden bir kişi seçin, yöneticilerle teknik heyet, futbolcular, hatta rakiplerin durumu hakkında bilgi versin, köprü olsun sizlerle, dedik.
Futbolcularla el ense yapan, onların sorunlarını taşıyamayan kişilerle yola çıkmayalım dedik sizlere!

Futbol takımını Amasya’da belli başlı kişilerden değil, Kulüp Tesislerinden yönetim dedik, nacizane;
Tam tersini yaptınız! Siz değiştirdiklerinize değil, kendinize bir bakın! Kendiniz değişin eğer bu takımı başarıya taşımak istiyorsanız!

Amasya’da siyaseti spora karıştıran bağımlı adamlarla yerinde sayar durursun!

Spor “gönül” işidir, “sevmek” işidir! Yetkiyi kullanmak işidir!
Amasya yada dışarıdan hangi hoca göreve gelirse gelsin önce siz yöneticilik görevlerinizi yapın! Yapın ki doğruyu-yanlışı çok daha kolay görür, önlemlerinizi alırsınız.
Tabii futbolcular ve teknik heyetle karşılıklı “güven” duygusunu paylaşabiliyorsanız!

Size bugün “İstifa” edin dersek ağır gelir, üzülürsünüz!
Bu kulübü siz bu hale getirdiniz. İstifa etmeyin ve bu kulübü hiç yoktan aldığınız yere yeniden getirin. Ama “Futbol” u kuralına göre oynamayı artık öğrenin! Futbol’u futbol’un, profesyonelliğin kurallarıyla oynayın!

Futbol’la yatıp kalkan, kulüp tesislerinde teknik heyetle birliktelik kuran spor adamlarına görev verin!
Siyaseti spor’a asla bulaştırmayın!
Önlem almazsanız yalnız önümüzdeki sezon değil, gelecek sezonlarda heba olacak. Sonuçta sadece sizlerin isimleri Amasya’da yıpranacak!
Geçen sezonlarda çok daha “zor” dönemeçleri atlattık. Bu süreçte atlatılır!
Tabii doğru önlemleri doğru zamanda alabilirseniz!

Kulübü birilerinin “çiftliği”ne dönüştürmezseniz!

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Öyleyse merhaba

  03 Şubat 2020 Genel, Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  "Söylediklerinize dikkat edin düşüncelere dönüşür.Düşüncelerinize dikkat edin; duygularınıza dönüşür.Duygularınıza dikkat edin; davranışlarınıza dönüşür." Gandi. Değişmek, dönüşmek ve başkalaşım. Bilenen adıyla metamorfoz. Değişimin genel anlamı insanlar arasında değişiklik gösterebilir. Kimine göre yeni bir saç stili ve giyim tarzı, kimine göre farklı fikir akımları, düşünce tarzları, hayatı anlama ve yaşama biçimlerini değiştirme, restore etme eylemidir.Yeni doğan günü ömrün başlangıcı saymanın, yeni fikirlere zihnin kapılarını açık t...
 • Başlığını yitiren yazı

  27 Ocak 2020 Genel, Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  “Aptallara göre insanlar ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere sekizden fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece ikiye ayrılırlar: İyi insanlar ve kötü insanlar.” Albert Einstein Saatler günler, haftalar, aylar ve hatta yıllar. Öyle çabuk geçiyor ki, bu endişe verici hızlı geçişler iyi değerlendirilemeyen çöp zamanlara dönüşmüş işe, eyvah. Vicdan azabı gibi gelip vuruyor insanı. Şöyle bir baktım da günümün büyük bir bölümü yerel ve ulusal haberleri takip ...
 • Öğretmenler, geleceğimizin mimarlarıdır.

  26 Kasım 2019 Köşe Yazıları

  Öğretmenler, gelecek kuşakları eğitir ve şekillendirir bu nedenle öğretmenlerin eğittikleri çocukları geleceğimize bir meşale gibi ışık tutacak olan ve geleceğimizi şekillendirecek olan kişilerdir. 24 Kasım Öğretmenler Günü her zaman hatırlanmayı ve değer verilmeyi hak eden çok sevgili öğretmenlerimizin günüdür. Öğretmen bizleri bilgi ile aydınlatan bir mumdur. Yansıttığı ışık bilgi ile aydınlanmamızı, karanlıklardan kurtularak önümüzü görmemizi sağlar. Bu mesleğe ömrünü adamış, şini severek yapan, kendinden çok öğrencilerini düşünen öyle öğre...
 • Yerel gazeteler

  18 Kasım 2019 Köşe Yazıları

  Yerel gazeteler Bugünde, kendi alanımızla ilgili birkaç kelam etmek istedim. Basın, insanların yaşananlardan haberdar olabilmesi için ortaya çıkmış ve yıllardır süre gelen bir olgudur. Aynı zamanda basın, insanların sosyokültürel yapısını etkileyerek değiştirebilecek bir yapıya sahiptir. Demokrasi önce yerelden filizlenir, sonra ülke geneline kök salar. Bunun için bağımsız, özgür ve kendi ayakları üzerinde durabilen yerel basının varlığı ön koşoldur. Demokrasinin ilk basamağı olan yerel birimlerinde halk ile yöneticiler arasında köprü g...