logo

reklam

Başarı yetkiyi kullanmaktır


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

2018-2019 Futbol sezonu öncesi Amasya’da kendinize bir grup bularak başlatmış olduğunuz Yeni Amasyaspor’u elde etme çabanız sonuç verdi. Ama bu sonuç Amasya için büyük hüsran oldu.
Sosyal medyayı kullanarak kendinizi gördüğünüz dev aynayı, Amasya’da kendi yandaşlarınız tarafından bazı kesimlere kabul ettirdiniz. Ve hayaliniz Yeni Amasyaspor yönetimini ele geçirdiniz.

Bu uygulamayla Yeni Amasyaspor’u şantiyeye (rantiyeye) çevirdiniz!
Sezonun ikinci yarısında göreve geldiğinizde; “Hazırlık” maçlarında gövde gösterisi yaptınız!
Lig maçları başlayınca da çimlere çakıldınız!
Amasya’da profosyonel lig olmasada BAL’da son dört sezondur yaşanan futbol heyecanını kaybettirdiniz.
Ligde şampiyonluk yarışında erken havlu attınız.
BAL’a devam için Merzifonspor’u küçük gördünüz. Gelecek sezonun şampiyonu olarak Yeni Amasyaspor’u ilan ettiniz.
Dereyi görmeden paçayı sıvanıdız. 2019-2020 futbol sezonunda BAL bile değil, İl Amatör kümede mücadele edeceksiniz.
Bu bir utanç duvarıdır.

Bu kulübü “Siyaset” in egosuna, keyfine bırakmayalım dedik.
Bu kulübü “Siyasetin Çiftliği” yapmayın dedik!
Sezon başı dedik ki Amasya’da siyaset dışında tertemiz “Futbol” adamları var.
Bu kişilerden bir kişi seçin, yöneticilerle teknik heyet, futbolcular, hatta rakiplerin durumu hakkında bilgi versin, köprü olsun sizlerle, dedik.
Futbolcularla el ense yapan, onların sorunlarını taşıyamayan kişilerle yola çıkmayalım dedik sizlere!

Futbol takımını Amasya’da belli başlı kişilerden değil, Kulüp Tesislerinden yönetim dedik, nacizane;
Tam tersini yaptınız! Siz değiştirdiklerinize değil, kendinize bir bakın! Kendiniz değişin eğer bu takımı başarıya taşımak istiyorsanız!

Amasya’da siyaseti spora karıştıran bağımlı adamlarla yerinde sayar durursun!

Spor “gönül” işidir, “sevmek” işidir! Yetkiyi kullanmak işidir!
Amasya yada dışarıdan hangi hoca göreve gelirse gelsin önce siz yöneticilik görevlerinizi yapın! Yapın ki doğruyu-yanlışı çok daha kolay görür, önlemlerinizi alırsınız.
Tabii futbolcular ve teknik heyetle karşılıklı “güven” duygusunu paylaşabiliyorsanız!

Size bugün “İstifa” edin dersek ağır gelir, üzülürsünüz!
Bu kulübü siz bu hale getirdiniz. İstifa etmeyin ve bu kulübü hiç yoktan aldığınız yere yeniden getirin. Ama “Futbol” u kuralına göre oynamayı artık öğrenin! Futbol’u futbol’un, profesyonelliğin kurallarıyla oynayın!

Futbol’la yatıp kalkan, kulüp tesislerinde teknik heyetle birliktelik kuran spor adamlarına görev verin!
Siyaseti spor’a asla bulaştırmayın!
Önlem almazsanız yalnız önümüzdeki sezon değil, gelecek sezonlarda heba olacak. Sonuçta sadece sizlerin isimleri Amasya’da yıpranacak!
Geçen sezonlarda çok daha “zor” dönemeçleri atlattık. Bu süreçte atlatılır!
Tabii doğru önlemleri doğru zamanda alabilirseniz!

Kulübü birilerinin “çiftliği”ne dönüştürmezseniz!

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Başarı yetkiyi kullanmaktır

  02 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  2018-2019 Futbol sezonu öncesi Amasya'da kendinize bir grup bularak başlatmış olduğunuz Yeni Amasyaspor'u elde etme çabanız sonuç verdi. Ama bu sonuç Amasya için büyük hüsran oldu. Sosyal medyayı kullanarak kendinizi gördüğünüz dev aynayı, Amasya'da kendi yandaşlarınız tarafından bazı kesimlere kabul ettirdiniz. Ve hayaliniz Yeni Amasyaspor yönetimini ele geçirdiniz. Bu uygulamayla Yeni Amasyaspor'u şantiyeye (rantiyeye) çevirdiniz! Sezonun ikinci yarısında göreve geldiğinizde; “Hazırlık” maçlarında gövde gösterisi yaptınız! Lig maçları b...
 • Besleme değil bağımsız basın

  29 Nisan 2019 Köşe Yazıları

  Bizim çocukluk ve gençlik yıllarımızın güzellik sembolüydü BB. Sarışın ve fettan güzelliğin timsaliydi. BB, benim neslim için o sarışın, o fettan güzel, ünlü Fransız aktris Brigitte Bardot demektir. Ama benim için son dönemde iki ayrı anlamı daha oldu BB’nin. Birinci anlamı ömrümün en güzel günlerini verdiğim ve hayatımın en mutlu günlerini yaşadığım ve mensubu olmakla gurur duyduğum bağımsız basın. Diğeri ise görmekten, duymaktan tiksindiğim ve şiddetle karşı çıktığım besleme basın. Her seçim zamanı ve seçim sonrası bir alışkanlık haline g...
 • Makam Aracı Saltanatı! SARI ile SON MU BULUYOR?

  25 Nisan 2019 Köşe Yazıları

  Makam Aracı Saltanatı! SARI ile SON MU BULUYOR? “Bir yerin şerefi, orada bulunan kişiden gelir” Kelimenin anlamına uygun, tam bir saltanat! Kıytırık makam sahiplerinin altında bile, birer beleş araba varken, çoğunun yedeği de garajda bekliyor. Neden yoksullaştığımızı ve neden adam olamadığımızı, şimdi anladınız mı? Makam araçlarını, sadece makam sahipleri kullanmıyorlar. Aile bireyleri de, özellikle okula giden çocuklar da onları servis aracı gibi kullanıyor ve genellikle çocuklar, okullarına bu araçlarla gönderiliyor. Makam sahiple...
 • Şaşırmazlık oyunu

  15 Nisan 2019 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Hiçbir şeye şaşıramamak, tepki verememek deyim yerindeyse 'ağzını açıp gık diyememek' . Son günlerde ülkede ve çevremde olup bitenlere ne tek laf edesim, ne de oturup yazasım var. Sessizlik sarmalının içinde güvenli ve huzurluyum(!) Tüm konuşanların aksine ben yutkunarak susmayı tercih ediyorum. Bilfiil, vazgeçilmişlik denilebilir bütün seslerden. Seslerim yüzüme çarpınca anladım bunu. Sesimin faydasızlığı, duymamakta ısrar eden insanlara, inatla neşeli şarkılar söylemek gibi amansızdı niyeyse. Anlaşılan insanlar umut kokan seslerden haz etmiyo...