logo

reklam

Başarı yetkiyi kullanmaktır


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

2018-2019 Futbol sezonu öncesi Amasya’da kendinize bir grup bularak başlatmış olduğunuz Yeni Amasyaspor’u elde etme çabanız sonuç verdi. Ama bu sonuç Amasya için büyük hüsran oldu.
Sosyal medyayı kullanarak kendinizi gördüğünüz dev aynayı, Amasya’da kendi yandaşlarınız tarafından bazı kesimlere kabul ettirdiniz. Ve hayaliniz Yeni Amasyaspor yönetimini ele geçirdiniz.

Bu uygulamayla Yeni Amasyaspor’u şantiyeye (rantiyeye) çevirdiniz!
Sezonun ikinci yarısında göreve geldiğinizde; “Hazırlık” maçlarında gövde gösterisi yaptınız!
Lig maçları başlayınca da çimlere çakıldınız!
Amasya’da profosyonel lig olmasada BAL’da son dört sezondur yaşanan futbol heyecanını kaybettirdiniz.
Ligde şampiyonluk yarışında erken havlu attınız.
BAL’a devam için Merzifonspor’u küçük gördünüz. Gelecek sezonun şampiyonu olarak Yeni Amasyaspor’u ilan ettiniz.
Dereyi görmeden paçayı sıvanıdız. 2019-2020 futbol sezonunda BAL bile değil, İl Amatör kümede mücadele edeceksiniz.
Bu bir utanç duvarıdır.

Bu kulübü “Siyaset” in egosuna, keyfine bırakmayalım dedik.
Bu kulübü “Siyasetin Çiftliği” yapmayın dedik!
Sezon başı dedik ki Amasya’da siyaset dışında tertemiz “Futbol” adamları var.
Bu kişilerden bir kişi seçin, yöneticilerle teknik heyet, futbolcular, hatta rakiplerin durumu hakkında bilgi versin, köprü olsun sizlerle, dedik.
Futbolcularla el ense yapan, onların sorunlarını taşıyamayan kişilerle yola çıkmayalım dedik sizlere!

Futbol takımını Amasya’da belli başlı kişilerden değil, Kulüp Tesislerinden yönetim dedik, nacizane;
Tam tersini yaptınız! Siz değiştirdiklerinize değil, kendinize bir bakın! Kendiniz değişin eğer bu takımı başarıya taşımak istiyorsanız!

Amasya’da siyaseti spora karıştıran bağımlı adamlarla yerinde sayar durursun!

Spor “gönül” işidir, “sevmek” işidir! Yetkiyi kullanmak işidir!
Amasya yada dışarıdan hangi hoca göreve gelirse gelsin önce siz yöneticilik görevlerinizi yapın! Yapın ki doğruyu-yanlışı çok daha kolay görür, önlemlerinizi alırsınız.
Tabii futbolcular ve teknik heyetle karşılıklı “güven” duygusunu paylaşabiliyorsanız!

Size bugün “İstifa” edin dersek ağır gelir, üzülürsünüz!
Bu kulübü siz bu hale getirdiniz. İstifa etmeyin ve bu kulübü hiç yoktan aldığınız yere yeniden getirin. Ama “Futbol” u kuralına göre oynamayı artık öğrenin! Futbol’u futbol’un, profesyonelliğin kurallarıyla oynayın!

Futbol’la yatıp kalkan, kulüp tesislerinde teknik heyetle birliktelik kuran spor adamlarına görev verin!
Siyaseti spor’a asla bulaştırmayın!
Önlem almazsanız yalnız önümüzdeki sezon değil, gelecek sezonlarda heba olacak. Sonuçta sadece sizlerin isimleri Amasya’da yıpranacak!
Geçen sezonlarda çok daha “zor” dönemeçleri atlattık. Bu süreçte atlatılır!
Tabii doğru önlemleri doğru zamanda alabilirseniz!

Kulübü birilerinin “çiftliği”ne dönüştürmezseniz!

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Yenilenebilir miyiz ?

  01 Temmuz 2019 Genel, Köşe Yazıları

  Haftalardır kafamı meşgul eden konular üzerine düşünüp duruyorum.Yazacak o kadar çok şey varki, terslikler, zıtlaşmalar, ardarda yapılan hatalar hangisini yazmalıyım diye düşünüp dururken, açık kalan tv'den Cumhurbaşkanın sesi yankılandı; " Yenileneceğiz " Yenilenmek, yapılan hataları bir daha tekrar etmemenin garantisi olamayacağına göre, nasıl " Yenileniriz " ? Bilmem farkında mısınız, toplum olarak öyle bir noktaya geldik ki, bir kelime ile terörist, bir kelime ile yandaş, bir kelime ile fetö yanlısı, bir renk ile vatan haini, iç düşman ola...
 • Kraldan Çok Soytarıları!

  26 Haziran 2019 Genel, Köşe Yazıları

  Bu yazıyı uzun da olsa okuyun… Çünkü; Hayat bu… Bugün varsın, yarın yok… Tuhaf ama gerçek… Dün zirvedeyken bugün yerlerde olmak da yaşamın gerçeklerinden… Ne sonsuz bir yaşam var bu dünyada, ne de zirvede olmak… Her şeyin bir başlangıcı, bir de sonu var… Sonsuzluğun sahibi yalnız yaratan… Ne karşı koyabilirsiniz, ne itiraz edebilirsiniz O’nun adaletine… "Keşke" dersiniz içinizden ama… O keşkeler sizi boğacak duruma geldiğinde de iş işten geçmiş olur zaten… Öyleyse keşke demeden yaşamak için, hayatın farkında olmak gerekmez mi?.. Yani farkı far...
 • SAMİMİ RİYAKARLAR

  17 Haziran 2019 Köşe Yazıları

  Geçen gün bir grup arkadaşlar ile birlikte oturup, güzel bir sohbet ortamı gerçekleştirdik. Sohbet öyle bir konuma geldiki günümüzde bazı insanoğlunun samimiyetinin tartışıldığı ve bu tür insanlardan dolayı insanlığa güvenin yok olma noktasına geldiği savunulundu. İşte tam bu sırada Süleyman amca cebinden bir yazı çıkardı. Türkiye Gazetesinde bundan tam 33 yıl önce yazılmış bir yazıyı çıkardı. Yazı sohbetimize bir ışık oldu. İşte bu yazıyı sizler için kaleme aldım. Bu acaip ifade Napolyon Bonapart'a aittir. O, bu sözü, çok usta "iki yüzlül...
 • Başarı yetkiyi kullanmaktır

  02 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  2018-2019 Futbol sezonu öncesi Amasya'da kendinize bir grup bularak başlatmış olduğunuz Yeni Amasyaspor'u elde etme çabanız sonuç verdi. Ama bu sonuç Amasya için büyük hüsran oldu. Sosyal medyayı kullanarak kendinizi gördüğünüz dev aynayı, Amasya'da kendi yandaşlarınız tarafından bazı kesimlere kabul ettirdiniz. Ve hayaliniz Yeni Amasyaspor yönetimini ele geçirdiniz. Bu uygulamayla Yeni Amasyaspor'u şantiyeye (rantiyeye) çevirdiniz! Sezonun ikinci yarısında göreve geldiğinizde; “Hazırlık” maçlarında gövde gösterisi yaptınız! Lig maçları b...