logo

reklam

Başbakan Bugün Amasya’da

2016 yılının Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın katıldığı törenle temeli atılan Amasya Ferhat tüneli’nin açılışı bugün Başbakan Binali Yıldırım tarafından hizmete açılacak.
Şehrin iki yakasını birleştirecek Ferhat Tüneli’nden günde 10 bin aracın geçmesi hedefleniyor.
Amasya’nın Şehir içindeki trafik sorununa çözüm bulunması amacıyla Aralık 2015’te yapımına başlanan Ferhat Tüneli bugün Başbakan Binali Yıldırım tarafından hizmete sunulacak. UNESCO’nun Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan Yeşilırmak kıyısındaki Harşena Dağı’nın altından geçen ve 955 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki tünel, 21.5 milyon TL’ye mal olacak. Amasya’da Cumhuriyet tarihinin en büyük alt yapı yatırımı olan tünele efsane aşık Ferhat’ın ismi verildi.
Nergiz mahallesinden başlayan Ferhat Tüneli inşaatı, Kurşunlu mahallesi İstasyon caddesi mevkisine bağlanacak. Amasya Belediyesi Şehir yerleşkesi içerisinde yer alan proje, özellikle şehrin güneybatısındaki yeni yerleşim yerlerine ulaşım konfor ve hızını iyileştirmek amacı taşıyor. Projelendirilen tünelli geçiş, şehrin yoğun trafik saatlerinde Amasya şehir merkezinde yaşayanlar ve transit geçişlerde şehir merkezini kullanmak isteyenler için büyük rahatlık sağlayacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle