logo

reklam

Basınçlı sulama tesisleri tarıma hayat verecek

Amasya İl Özel İdare Genel Sekreteri Erdin Acar, “Su kaynaklarımızın kıt olduğu ve sulanabilecek arazilerimize yetmediği düşünüldüğünde, modern sulama sistemleri mevcut su kaynaklarımızla daha fazla alanda sulu ziraat yapmak ve daha fazla ürün elde etmek için hayati önem taşımakta” dedi.
Amasya İl Özel İdaresi’nin tarımsal sulama yatırım programı çerçevesinde Merzifon ilçesine bağlı Bulak, Eymir ve Karamustafapaşa köylerinde basınçlı sulama tesisleri tamamlanarak hayata geçti.
Acar, “Suyun öneminin her geçen gün arttığı dünyamızda bizde İl Özel İdaresi olarak yaptığımız tarımsal sulama projeleri ile bölgenin tarımsal kalkınmasına destek vermekteyiz” dedi.
Acar, Tüm dünyada gıda ihtiyacı arttıkça, tarımsal sulama ihtiyacı da aynı oranda artmaya devam ediyor. Su kaynaklarının verimi kullanılması için yeni ve modern birçok sulama yönteminin kullanıldığı ülkemizde hem sulanan tarımsal alan miktarı artıyor hem de bu yeni sulama yöntemleri gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Biz de Amasya’da mevcut ve geleceğe yönelik tarımsal sulamaya ilişkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz. dedi.
Amasya İl Özel İdare Genel Sekreterliğince yürütülen basınçlı sulama sistemleri sayesinde bölgede tarım ile uğraşan çiftçilerimizin yetiştirdiği ürünlerde verimliliğin artması ve bölge halkının ekonomisine katkı sağlaması hedefleniyor. Sulu tarım yapılan bölgede minimum su kaybı ile daha hızlı bir şekilde suyun sulama sahasına ulaşması sağlanacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle