logo

reklam

Başkan Özdemir’den “Demokrasi nöbeti”e Teşekkür

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişiminin birinci yılında, İstanbul’da direnişin sembol mekanları ile bazı meydanlarda tutulan “demokrasi nöbeti” sona erdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ve selaların okunmasıyla “demokrasi nöbeti”ne başlayan vatandaşlar, ellerinde Türk bayrakları, ay-yıldız ile 15 Temmuz logolu tişört ve şapkalarla meydanlara akın etti.
Zaman zaman tekbir getirip şehitler için dua eden vatandaşlar, çalınan marşlara ve şarkılara da eşlik etti. “Demokrasi nöbeti” tutulan Yavuz Selim Alanına kurulan ekranlardan 15 Temmuz’da yaşananların görüntülerini izleyen vatandaşlar, meydanları “şehitler ölmez, vatan bölünmez” nidalarıyla inletti.
Çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen “demokrasi nöbeti” 00.13’te okunan selalarla tamamlandı.
Kırmızı beyaza bürünen Yalı boyu evlerine ve Amasya Harşeda Kalesine vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
ÖZDEMİR; Bu millet gerçekten büyük bir millet
Amasya’da tutulan “demokrasi nöbeti”ne katılan Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Türk milletinin, FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimiyle istiklali, istikbali ve milli iradesine yönelik tarihinde görmediği bir ihanetle karşı karşıya kaldığını söyledi.
15 Temmuz günü ülkenin çok ciddi bir badire atlattığına işaret eden Özdemir, “O gün, aklını kiraya vermiş birtakım hainler, birtakım çeteciler, bu ülkenin, bu milletin gücünü unutup bir şeyler yapabileceklerini zannettiler. Hamdolsun Cenab-ı Hakk bu millete, daha önceden olduğu gibi o gün de yardım etti, bugün de ediyor” dedi.
Özdemir, hain darbe girişiminin yaşandığı gün, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısıyla tüm Türkiye ve Amasya’nın sokaklara döküldüğünü hatırlatarak, şöyle devam etti:
“Bu millet gerçekten büyük bir millet ve büyük millet olmak kolay değil. Bu millet binlerce yıllık mazisiyle ve bugüne taşıdıklarıyla büyük bir millet. Bunu 15 Temmuz’da bir defa daha gösterdi. İradesine, liderine sahip çıktı. Seçtiklerine, Meclisine, hükümetine sahip çıktı ve Cenab-ı Hakk o gece bu milletin kalbinden, göğsünden korkuyu çekip aldı. Tankların üzerine, kurşunların üzerine çıplak göğüsleriyle koştular. Bu, o gün bizi mağlup edeceğini düşünen hainlere büyük bir ders oldu.”
Millet olarak çok daha fazla çalışılması gerektiğini vurgulayan Cafer Özdemir, “İlimde, fende, teknikte, sanatta, sporda her sahada çok daha iyisini başaracağız. Bir şeyi aklımızdan çıkarmadan yapacağız bunu; Bizler saflarımız sıklaştıracağız, birbirimizi kucaklayacağız. Biz yeniden kardeş olacağız” ifadelerini kullandı.
Başkan Özdemir, başta 15 Temmuz günü olmak üzere tarih boyunca yitirilen tüm şehitlere Allah’tan rahmet, tedavileri süren gazilere de şifalar dilediğini belirterek, “Allah’tan niyazım, bu millete bir daha bu tür badireler yaşatmasın, bu tür planlarla, desiselerle, hile ve hurdalarla bir daha karşı karşıya bırakmasın. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla anma programına ilgi gösteren ve görevini yapan Amayalılara teşşür ediyorum.” dedi.

Share
458 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle