logo

reklam

Başkan Özdemir’in çalışkanlığı Amasya’yı geleceğe taşıyor

AMASYA Belediyesi son 8 yılında hayata geçirdiği ve geçireceği yeni projelerle kenti geleceğe taşıyor.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in çalışkan ve özverili tutumu sayesinde, 8 yıllık çalışmalarla imkânsız denilen birçok projeyi halkın hizmetine sundu.
Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra kentin sosyal, kültürel ve spor hayatına yeni projelerle katkı koyacak olan Amasya Belediyesi 2017 yılında Yeşilırmak Şişirme ve Şelale Projesi, Ferhat Geçit Tüneli, Kurşunlu mahallesini İhsaniye Mahallesine bağlayan alternatif yol, Yeni Belediye Sarayı ve Sergi binası gibi dev yatırımları halkla buluşturacak.
Amasya Belediye Başkanlığı, günümüze hızlı bir gelişim gösteren, her yıl önemli oranda bir nüfus artışı gösteren Amasya, bugün en çok tercih edilen, gerek sosyal, gerek kültürel, gerekse sportif etkinliklerle Bölgenin adeta kalbi durumunda.
Amasya Belediyesi “Önce İnsan” ilkesinin yol göstericiliğinde kentteki değişimi yönetirken, hizmetleri de her yıl bir basamak daha yükseltmek ve “örnek ve lider kent” tanımlamasını canlı tutmak için çaba gösteriyor.
Demokrasi, katılımcılık, özgürlük, sosyal belediyecilik, eşitlik ve vicdan Amasya Belediyesi’nin hizmetlerine yön veren odak noktaları.
Bu çerçevede özellikle Mahalle Komiteleri’nin ve Amasya’daki sivil toplum örgütlerinin, meslek odalar ve dernekler gibi demokrasinin vazgeçilmez unsuru olan dinamiklerin görüşlerini mutlaka alarak, “katılımcılık esası” ile yatırımlar belirleniyor.
İşte bu anlayış doğrultusunda, Amasya Belediyesi’nin Amasyalılarında katılımıyla oluşturduğu 2014-2019 Stratejik Planı’nın Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in başkanlığında oluşan ikinci faaliyet döneminde devam edecek olan hizmetlerin yanı sıra, kenti geleceğe taşıyacak projeler de belirlendi.
Amasya’yı ulaşımdan altyapıya; sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerden sosyal yardımlaşma projelerine kadar geniş bir hizmet yelpazesiyle hak ettiği değere ulaştıran Amasya Belediyesi ıllık mazisiyle fark yaratan atılımları ve muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için gösterdiği çaba ve çalışma disipliniyle adından başarıyla söz ettiriyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.