logo

reklam

Başkan Sarı; Biz kazanmadık, Amasya kazandı.

Amasya Belediye Meclisi seçimin ardından ilk toplantısını yaptı
Başkan Sarı; Biz kazanmadık, Amasya kazandı.
“Amasya’da sevginin, barışın, kardeşliğin ve umudun dili kazanmıştır.”
31 Mart mahalli idareler seçimlerinde Amasya Belediye Başkanı seçilen Mehmet Sarı’nın başkanlığında ilk meclis toplantısı, Belediye Sarayı Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı başkanlığında toplanan Amasya Belediye Meclisine yeni seçilen meclis üyeleri katıldı.
Başkan Sarı, “Amasya’da sevginin, barışın, kardeşliğin ve umudun dili kazanmıştır. Bu bir zafer değildir bu bir başarıdır. Biz zafer kazanmadık. Asıl zafer bizim Amasya’da belediyecilik adına, Amasya’nın gelişmesi adına, Amasya’nın dünyadan ve Türkiye’den hak ettiği payı alması adına işlerimizi yaptıktan sonra, halkımıza layık olduktan sonra, verdikleri oya layık olduktan sonra kazanılacaktır. Bunu ifade etmek isterim. Partili partisiz oy veren vermeyen vatandaşlarımızın belediyesi olmaya karar verdik, bu prensip doğrultusunda tüm kararlarımda doğayı çevreyi insanı odak alacağım. Sizlere söz veriyorum” dedi.
Demokratik bir seçim dönemi geçirdiklerini belirten Başkan Sarı, “Seçim döneminde bu hassasiyeti gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz kazanmadık, Amasya kazandı.” dedi.
Tamamen sonuç ve hedef odaklı, vatandaş odaklı, canlı odaklı, doğa odaklı bir anlayış prensibi ile yola çıktıklarını söyleyen Mehmet Sarı,” Tamamen yol gösterici yardımcı olan bir anlayış, şeffaf hesap verilebilir bir anlayışla hareket edeceğiz. Belirsizlikler, ayrımcılıklar ortadan kalkacak tamamen eşit adaletli, hukukun ön planda olduğu bir yönetim anlayışı benimseyeceğiz. Sorunları olduktan sonra bertaraf etmekten çok, olmadan önce tespit ederek önlemlerini alacağız. Doğamız yağmalandıktan sonra önlem alınmayacak. Sorunları olmadan önce tespit ederek olmamasını sağlayacağız” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.