logo

reklam

Başkan Sarı, İftara katıldı

Muharrem ayının başlamasıyla birlikte Muharrem Orucu tutmaya başlayan çok sayıda vatandaş ile birlikte Belediye Başkanı Mehmet Sarı’da Muharrem Ayı’nın 7’inci gününde Pancar Ekicileri Kooperatif binasında organize edilen iftar yemeğine katıldı.
‘’Muharrem Ayı Birliğin Günü’’
Başkan Mehmet Sarı yemekten sora yaptığı açıklamada, kutsal günlerde birlik ve beraberliğin önemli olduğuna işaret ederek “Muharrem ayının tarihimizde ve kültürümüzde önemli bir yeri vardır. Muharrem ayı Peygamber’imizin hicreti esas alınarak hicri yılbaşı kabul edilen aydır. Muharrem ayı aşure ayıdır. Muharrem ayı bizlere, ciğerlerimizi dağlayan Kerbela’yı hatırlatan aydır. Barışın, kardeşliğin, birliğin günü olan Muharrem ayının bereket ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum. Cenabı Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin” ifadelerini kullandı
Aşure Günü Yavuz Seliem Meydanında
Cem Vakfı Amasya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Atılgan (Dede), şunları söyledi; “Bizler Muharrem ayında 12 gün yas, matem orucu için akşam ezanı ile birlikte pancar kooperatifi binasında iftar yemekleri tertip ediyoruz. Bu akşam da muharrem ayının 7’inci gününde Amasya Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Sarı’yı ekibiyle birlikte soframızda misafir ettik. Bu anlamda 12 gün tutulan oruçlar sonrası 13’üncü günde ise aşure yaparak dağıtırız. Aşure etkinliğimizi de Belediye Başkanımız Sarı’nın destekleri ile Yavuz Selim Meydanı’nda yapacağız” dedi.
Cem Vakfı Amasya Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Atılgan tarafından organize edilen iftar Yemeğinde Başkan Sarı’ya MHP Belediye Meclis Üyeleri Cahit Aktaş, Av. Gönül Cebeci, Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Recep Dip, Bazı birim müdürleri eşlik etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle