logo

reklam

Başkan Sarı İş Dünyası İle Buluştu

Başkan Sarı İş Dünyası İle Buluştu
Sarı; Amasya çok güçlü bir il
Sarı, “Ortak aklın gücüyle Amasya’nın geleceğini hep birlikte kurguluyoruz”
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Temel hedefimiz insanlık mirası bu aziz ve kadim kenti tüm dünyaya doğru tanıtmak. Amasya Belediyesi’nin makro projelerinin temelinde ortak aklın gücünün yattığını söyledi. Sarı, “Ortak aklın gücüyle Amasya’nın geleceğini hep birlikte kurguluyoruz” dedi.
Amasya İş Dünyası’nın kahvaltısına konuk oldu. Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat kırlangıç, ATSO Meclis Meclis Başkanı Hasan Ergen, ATSO yönetimi ve üyeleriyle bir araya gelen Sarı, kentin sanayi-ticaret potansiyelinin artırılması ve istihdam odaklı projeler üretilmesi için işbirliği çağrısı yaptı.
Başkan Sarı, istihdama değinerek, “Birlikte güzel işler yapacağımıza inandığım, bu anlamda en ümitli olduğum konu istihdam. Bu dönemde istihdam sorunu konusunda yaratıcı çözümler üretmeliyiz. Amasya’daki sanayi ve ticaret potansiyelini artıracak projeleri hayata geçirebilmeliyiz. Kentimiz her ne kadar bir sanayi bölgesi değilmiş gibi görünse de bu alanda çok daha güçlü hale gelebileceğimizin bilincindeyiz. Amasya ilinin beyni Amasya’dır. Önemli yönetimlerde, görevlerde bulunan insanların çoğu ya Amasyalıdır ya da şu anda Amasya’da yaşıyor. Amasya bu açıdan çok güçlü bir yer. Bu gücümüzle, hem Amasya’nın hem Amasya ilinin hem de Türkiye’nin ticaret potansiyelini artıracak, sanayi ile ilgili açılımlar sağlayacak, istihdam alanları açacak, projeler üretecek bir yer olarak görüyorum bu kenti” dedi.
Başkan Sarı, Turizmde hizmetler sektörünün getireceği sadece ekonomik bir kazanç olmayacak, insanlık mirası bu aziz ve kadim kenti tüm dünyaya doğru tanıtmak olacak. Temel hedefimiz amacımız bu. Bu başlıkta devam eden bütün projelerimizde kentin her bireyinin ve kalkınma alanındaki her bileşeninin katkısını ve desteğini şüphesiz bu anlamdaki işbirliğini amaçlıyoruz. Büyük bir mutlulukla ifade ediyorum gerideki dönemde kentin tüm birim ve paydaşlarından her düzeydeki yönetim sorumluluğundaki ortaklaşa görüştüğümüz tüm kurum ve kuruluşlardan büyük bir destek ve güven almaktan şahsım ve yürüttüğünüz projelerdeki tüm arkadaşlarım adına büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bu bizim gücümüz. Amasya ortak aklı kullanan ortak geleceğini bütün paydaşları ile inanan ve artık arzulayan bir konumda. Bu kentin kaybettiği yılları yitirdikleri zamanları derhal ve en kısa zamanda kapatmak Amasya insanın beklediği gelişmiş ve kalkınmış bir kent idealine bu kenti taşıma kararlılığındayız.” dedi.
Kırlangıç; Birlikte ne yapabiliriz?”
Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç ise, davete katıldığı için Başkan Sarı’ya teşekkür ederek, kentin sorunlarının çözümünde aktif rol almak istediklerini belirtti.
Kırlangıç, Amasya’nın bir girişimcilik merkezi olması hedefiyle uzun yıllardır girişimcilik ekosisteminin gelişmesi için çalışmalar sürdüren Amasya TSO’nın, Amasya’da kurulması planlan şehir fonunda yer almak istediğini belirterek, “Kurumumuzun hem bilgi birikimi ve tecrübesi ile önemli değer katacağına inanıyoruz. Amasya’da önemli ve etkin bir teknoloji / inovasyon merkezi oluşturulmasına giden yolda ATSO’nun ve EAmasya Belediyesinin aktif rol almasının önemli olduğunu vurgulamak isteriz.” dedi. Murat Kırlangıç, “Nasıl bir Amasya’yı hayal ediyoruz?”, “Birlikte ne yapabiliriz?” Bunların ilk tohumlarını burada ekelim.” dedi.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.