logo

reklam

Başkan Sarı Ödül Alıyor

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Fransa’nın başkenti Paris’te UNESCO binasında düzenlenecek törene katılarak, 2019 Yılı Uluslararası Kentsel ve Mimari Dokunun Korunması ödülünü alacak.
Belediye Başkanı Sarı’nın üzerinde büyük bir özenle durduğu ‘Yeşil Kentsel Planlama Projesi’, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG MEWA) tarafından desteklenen ve Kent Araştırmaları Enstitüsü tarafından düzenlenen 2019 Yılı Uluslararası İdeal Kent Ödülleri çerçevesinde, 2019 Yılı Uluslararası Kentsel ve Mimari Dokunun Korunması ödülüne layık görüldü.
UNESCO tarafından düzenlenen İDEALKENT Ödülleri’ne “ Kentsel ve Mimari Dokunun Korunmas” adlı projeyle başvuran Büyükçekmece Belediyesi, 150 projenin katıldığı yarışmada ödül almaya hak kazanan 30 belediye arasında yer aldı. Amasya Belediyesi “FlexCity” uygulaması ile ödül kazanarak büyük bir başarıya imza atmış oldu. Belediye Başkanı Mehmet Sarı, bugün Paris’teki UNESCO binasında düzenlenecek törene katılarak ödülü alacak.
ULUSLARARASI İDEAL KENT ÖDÜLLERİ NEYİ AMAÇLAR?
Kentin gelecekteki vizyonu ve büyüme eğilimleri konusunda kamu yararını önceleyen planlama çalışmalarını, insanı merkeze alan kentsel dönüşüm uygulamalarını, kentsel ve mimari dokunun korunmasını, kentlerde kimlik ve kültür inşası çabalarını, ekolojik çevre düzenlemelerini, yaya merkezli şehircilik uygulamalarını, toplu taşımayı özendiren çalışmaları, kentlerde katılımcı demokrasinin inşasını önemseyen ve bu yönde çaba gösteren kentsel aktörleri teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.