logo

reklam

Başkan TUİK Verilerini Değerlendirdi Amasya Bölgesinde Örnek İl Olmuştur

cafer özdemirAmasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Türkiye İstatistik Kurumu 2015 yılı verilerinde Amasya merkezin, 81 vilayet arasında yaşam şartları bakımından iyi bir noktada olduğunu söyledi.
ısa adı TÜİK olan Türkiye İstatistik Kurumu 2015 yılı il verilerini açıkladı. Amasya bu istatiklik içinde merkez olarak iyi bir konumda yer aldığını belirterek, çevre illerimiz Samsun, Tokat ve Çorum illerini geride bıraktığını bildirdi.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, 2015 yılı verilerinin açıklanması üzerine Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR bir değerlendirme yaptı. Değerlendirmelerinde “Türkiye İstatistik Kurumu, ilk defa yayımlanan İllerde Yaşam Endeksi’nin açıklanması üzerine ile bireylerin ve hanehalklarının yaşamını objektif ve sübjektif göstergeler kullanarak yaşam boyutları ayrımında il düzeyinde ölçmeye, karşılaştırmaya ve zaman içinde izlemeye yönelik bir endeks çalışması yapmıştır. Çalışmanın amacı, ildeki yaşamın tüm boyutları ile izlenmesine ve iyileştirilmesine altlık oluşturacak bir gösterge sistemi geliştirmektir.Bu çalışma, ilin yöneticileri olarak bizlereverilen“hizmet karnesi”olarak değerlendiriyoruz.
Nüfus bakımından bizden önde olan şehirlerimiz Samsun (33), Tokat (39) ve Çorum (56) illeri arasında Yaşam Endeksi’nde önde olmamız belediyece görevlerimizi yerine getirmiş olduğumuzu göstermektedir. Amasya il merkezinde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükselten alt yapı ve üst yapı hizmetlerimiz şehrimizi ayrıcalık hâle getirdiğinin bir göstergesidir. Katı Atık Bertaraf Tesisleri, Sıvı Atık Arıtma Tesisleri, sosyal amaçlı yatırımlar, temizlik ve hava kirliliğinden arındırma gibi hizmetlerimiz diğer illere fark atmamızdaki faaliyetlerimiz etkili olmuştur” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.