logo

reklam

Başkanlardan Basın Ziyareti

AMASYA Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Gazetecilik; bilgi, birikim ve yeteneğin harmanlandığı kutsal mesleklerin başında gelmektedir. Gelişen ve değişen dünyanın en büyük ihtiyaçlarından olan iletişim, haberleşme ve toplumsal duyarlılığı yansıtan düşünceler, gazetecilerin eleğinden geçerek bizlere aktarılmaktadır. Halkın doğrudan bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi adına büyük emekler sarf eden gazeteciler, kimi zaman oldukça riskli ve zor şartlar altında görevlerini icra etmektedirler.” dedi.
21 Ekim 1860 tarihinde çıkartılan Tercüman-ı Ahval ilk özel gazete’nin yıl dönümünde kutlanan Gazeteciler Bayramı münasebetiyle Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir beraberinde AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek ve merkez ilçe başkanı Necmettin Topsakal ile birlikte Amasya Bısanına ziyaretler gerçekleştirdi.
Başkan Özdemir, “Toplumun gözü kulağı, sesi olan; vatandaşlarımızın haber alma hakları adına cefakarca, fedakarca çalışan basın mensuplarımız aynı zamanda demokrasimizin ve ifade hürriyetinin vazgeçilmez bir unsurudur. Ancak bu özgürlüğün ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne kastı kesinlikle olmamalıdır. Gazeteci, kalemi ile toplumu kin ve tahrike sürüklememeli; düşünce özgürlüğü, kişilere yönelik ağır itham ve iftiralarda bulunmak anlamına asla ve kat’a gelmemelidir.
Gerçek gazeteci, toplum yararını gözeten ve koruyandır. Bu duygu ve düşüncelerle; Malatyamızın değerli basını başta olmak üzere, ülkemizin menfaatleri, milletimizin çıkarları doğrultusunda gerçeklerin peşinden koşarak, toplumu aydınlatan tüm gazetecilerin 21 Ekim Gazeteciler Bayramı’nı kutlar, kendilerine başarılı bir meslek hayatı dilerim.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle