logo

reklam

Bayram alışverişi esnafı sevindirdi

RAMAZAN Bayramı öncesinde artan bayram alışverişleri piyasaya yaradı.
Esnaf, hareketlilikten memnun olduklarını dile getirirken, ekonomik istikrarla beraber hareketliliğin devam etmesini beklediklerini kaydetti.
Bayram ayakkabıdan lokuma, ulaşımdan kolonyaya kadar birçok sektöre hareket getirdi. Mis Amasya Tur başta olmak üzere bir çok firma Ankara, İstanbul ve İzmir başta olmak üzere yolcu trafiğinin yoğun olduğu yerlere sefer yapan otobüslere vatandaşların mağdur olmaması için ek seferler konuldu; bayramda misafirlere en çok ikram edilen çikolata ve kolonyalar marketteki raflarda yerini aldı.

20 TL’den 2 bin 500 TL’ye
Bayram öncesinde bayramlık için alışverişe çıkan vatandaşları, 20 liradan 2 bin 500 liraya kadar uzanan geniş bir ürün yelpazesi karşıladı. Özellikle dar gelirli vatandaşlar alışveriş için genellikle pazarları tercih ederken, maddi olarak daha iyi durumda olanlar bütçeleri elverdiği ölçüde alışveriş merkezlerinde markalı ürünleri tercih etti.

Esnaf umutlu
Ramazan Bayramı alışverişleri nedeniyle çarşı-pazarda yoğun bir hareketlilik yaşandığını belirten Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı İsa Köse, “Bayram tatilinin kısa olması nedeniyle şehir dışına çıkış uzun bayram tatillerindekine göre daha az olacak. Vatandaşlarımızın kısa tatil nedeniyle bayramlarını evlerinde geçirecek olması, çarşı pazara canlılık getirecektir. Geçmiş bayramlardaki satışlara oranla bu yılki bayramda daha çok yaşanacak canlılık da, küçük esnaf ve sanatkarımızı daha çok sevindirecektir. Bu kısa bayram tatili sürecinde küçük esnaf ve sanatkarımız unutulmamalıdır” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle