logo

reklam

BAYRAM ESNAFI GÜLDÜRMEDİ

bayram kriziBAYRAM ESNAFI GÜLDÜRMEDİ
Çarşı Durgun!..
Her bayram işlerin artacağı umuduyla hazırlanan ve her geçen yıl bir önceki yılı arayan esnaflar bu bayramda istediğini alamadı.
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala Amasya esnafı satışlardan memnun değil. Şehir merkezi ve köylerden gelen vatandaşlarla özelikle Mustafa Kemal Paşa ve İğneci Baba sokakda yaşanan yoğunluk alışverişe yansımıyor. Vatandaşlar başta giyim mağazaları olmak üzere çarşıda en uygun elbise, ayakkabı gibi bayramlıklar ararken, giyim mağazalarında müşteriyi bekleyen esnaf geçen yıllara göre alışverişin çok durgun geçtiğini belirterek, önceki yıllara göre vatandaşlarında ekonomik yönden zorlandıkları için fazla alışveriş yapmadıklarını söylüyor. Esnaf, alışveriş yapan vatandaşların ise çoğunun taksit ve kredi kartı ile pazara çıktıklarını söylüyor.
Ramazan Bayramı öncesinde esnafın hali iç açıcı değil. Bayram alışverişinde umduğunu bulamayan Amasya esnafı piyasanın durgun olmasından yakınıyor. Çarşı esnafı son bir iki gün içerisinde biraz hareketlenme beklediklerini söylüyor.
Bu bayram eskisi kadar yoğun olmadığını belirten Amasya esnafı “Eski yıllara göre alış verişin durgun geçtiğini” belirttiler, Esnaf “İngiltere’nin AB den ayrılma kararı alması maalesef Amasya’da bayram alış verişine yansımış bulunuyor, vatandaşlarımız para harcamaktan çekiniyor, eskiden tüm aile fertlerini baştan aşağı giydiren bir aile reisi şimdi her aile ferdine bir parça elbise almakla yetiniyor, inşallah en kısa zamanda bu kiriz bir an önce biter” dedi.

Share
1113 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle