logo

reklam

Belediye Çalışanı Mutlu

Amasya Belediye ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan görüşmeler neticesinde belediye işçilerini kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri tamamlanarak anlaşma sağlandı.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Görevde olduğumuz süre zarfında her zaman işçilerimizin ve emekçilerimizin hakları konusunda ciddi hassasiyetler gösterdik. Amasya Belediyesi olarak günümüzün ekonomik koşullarını göz önünde bulundurarak imkânlarımız ölçüsünde en iyi iyileştirmeleri sendikamızla görüşerek yaptık.” dedi.
İşçilere övgü yağdıran Başkan Özdemir, “10 yıl boyunca omuz omuza hep beraber çalıştık. Amasya’ya hizmet ettik. Şimdiye kadar verdiğiniz, bundan sonra da vereceğiniz destek için çok teşekkür ediyorum. Tek başıma bu kadar hizmetleri yapmam mümkün değil.” dedi.
Özdemir, ”Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren işçimizin, memurumuzun maaşlarını geciktirmeden ödemekteyiz. Belediyemizin imkanları dahilinde en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Halkımıza en nitelikli hizmetin sunulması konusunda işçi kardeşlerimizin alın terlerinin bu sözleşme ile karşılığını bulduğuna yürekten inanıyorum. İşçilerimizin ve ailelerimizin mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. İşçilerimizin emeğine ve alın terine saygılıyız. Toplu iş sözleşmemiz hayırlı olsun” dedi.
Emek kavramının insan hayatında en kıymetli unsur olduğuna vurgu yapan Hizmet-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan “Yaptığımız çalışmalarda Amasya Belediyesi ile birlikte hareket ederek, sorunların çözümü noktasında önemli adımlar attık. Elbette emek kavramı insan hayatındaki en kıymetli unsurdur. Bizler de bu anlayışla hareket ederek işçilerimizin hakları konusunda elimizden gelen tüm desteği sağlıyoruz” dedi.
2020 yılı itibariyle kadrolu, geçici, taşeron ayrımı olmadan tüm işçilerle sözleşme yapılacağına değinen Arslan, “Kadroya yeni geçen arkadaşlarımız da eski kadrolularla aynı yasal haklara sahip olacak. Kadro alamayan bazı arkadaşlarımız var. Onlar için de çalışmalarımızı istikrarla sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.