logo

reklam

Belediye Yaz Spor Okulları Açıldı

Dümen; “ÇOCUKLARIMIZ GÖZ BEBEĞİMİZDİR”
AMASYA Belediyesi, 2018 Yaz Spor Okullarının açılışını yaptı. Toplamda 14 dalda 300 E yakın çocuk yaz okullarında profesyonel antrenörlerden eğitim alacak.
Amasya Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Dümen, Amasya Belediyesi’nin geleceğimizin teminatı yavrularımıza büyük önem verdiğini vurguladı.
Dümen, “Belediye Başkanımız Cafer Özdemir’inçalışmalarıyla 2019 yılında başlayan değişim rüzgârı şehrimizde hem altyapıda hem üst yapıda hem de kültürel ve sosyal birçok alanda devam ediyor. En çok önem verdiğimiz çalışmaların başında geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımız geliyor. Bu yavrularımızın Amasya’ya ve ülkemize önemli katma değerleri olacak.
Mehmet Dümen, “Çocuklarımızın yaz tatillerini boş geçirmemeleri için hangi dalda istiyorlarsa o dalda müracaat edip bir spor aktivitesiyle buluşmasını istedik” diye konuştu.
Okulların kapanmasının ardından aileler, çocuklarının fiziksel ve zihinsel gelişimini sürdürebilmesi için yaz okullarına yoğun ilgi gösteriyor. Bu bağlamda Amasya Belediyesi 2018 Yaz Spor Okulları’na 300 e yakın çocuk kayıt yaptırdı. 2018 Yaz Spor Okullarının açılış töreni Amasya Belediyesi Spor Kompleksi’nde yapıldı.
Amasya’da spora verilen önemi anlatan Belediye Başkan yardımcısı Mehmet Dümen, Amasya’da spor alanında büyük başarıların yakalandığını söyledi.
Dümen “Amasya kültür, sanat ve festivalde olduğu gibi sporda da çok önemli işler yapıyor. Toplamda 14 spor dalında önemli bir eğitime başlıyoruz. Antrenörlerimizin tamamı akademi mezunu. Amasya’da futbolu da profesyonel lige götüreceğiz. Amasya’yı sporda, kültürde, sanatta Türkiye’nin değil, dünyanın ve Avrupa’nın en örnek kentlerinden biri yapacağız. Kararlıyız ve azimliyiz. Saha, stat, altyapı ve imkanlarımız var ama yeterli değil. Bunları şartları zorlayarak dünya standartlarına uyarlayacağız. Türkiye’nin spor fabrikasını Amasya’da kurduk, temelini attık, ürünleri aldık. Şimdi bizim bu imkanlarımızı, hamurumuzu yoğurup Türk sporuna, dünya sporuna muhteşem sporcular katacağımızın işaretini vermeye başladık. Çocuklarımızı, gençlerimizi sokaklardan çekip Amasyaspor spor fabrikasında en iyi şekilde yoğurup onları hayata daha iyi hazırlayacağız.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle