logo

reklam

Belediyeden, Afgan Ailelere Yardım Eli

Belediyeden, Afgan Ailelere Yardım Eli
Başkan Özdemir, yardıma muhtaç olan herkese ulaşmayı kendimize görev biliyoruz
Sosyal sorumluluk projeleri ile toplumsal farkındalık oluşturmaya çalışan Amasya Belediyesi Sosyal Yardım İşler Müdürlüğünce Amasya’da yaşayan Afgan ailelere gıda ve ev malzemesi yardımında bulundu.
Acıların ve kaygıların paylaşıldıkça azalacağı, güçlüklerin yardımlaşma ve dayanışma ile aşılacağı, toplumun birliktelikle büyüyeceği inancıyla hareket ettiklerini belirten Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Elimizden geldiği kadar fakirimize, ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya gayret gösteriyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışının bir gereği olarak kimsesizlerin kimsesi olmaya, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmeye özen gösteriyoruz. Bu bir imtihan, ama ihtiyaç sahipleri kadar mal sahiplerinin de imtihanı. Herkes üzerine düşeni yapıp yardım etmeli. Dinimizin gereği de budur” dedi.
Başkan Özdemir, Kucağında çocuğuyla çaresiz bir şekilde ilimize sığınan Afgan ailenin temel ev, gıda ve giyim ihtiyaçlarını karşıladıklarını daha öncede Irak ve Suriye’li ailere yardımda bulunduklarını hatırlatarak, Amasya Belediyesi olarak yardıma muhtaç olan herkese ulaşmayı kendimize görev biliyoruz. Temennimiz, buradaki savaşların bir an önce son bulması ve bu kardeşlerimizin yeniden ülkelerine dönmeleridir” diye konuştu.

Hayata tutunmaya çalışıyoruz
Kendi vatanlarından uzakta yaşamak zorunda kaldıkları Türkiye’de bu şekilde sahiplenilmek ve düşünülmekten duydukları mutluluğu ifade eden Afgan aileler ise “Bizlere verdiğiniz desteği hiçbir zaman unutmayacağız” diyerek Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’e teşekkür mesajı gönderdiler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle