logo

reklam

BERAT KANDİLİ MESAJLARI

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir
Nefreti sevgiye, bencilliği fedakârlığa dönüştürecek bütün güzellikleri birlikte paylaşmalıyız.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Berat kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Özdemir, yayınladığı mesajında şunları dile getirdi:
“Hayatımızın her anında çeşitli dönüm noktaları vardır. Bunlardan bazıları milli ve dini günlerdir. Bu mübarek günlerden biri de, ‘Berat Kandili’dir. Mübarek Ramazan Ayının müjdeleyicisi bir Berat Kandiline daha kavuşmanın sevinci ve şükrü içerisindeyiz. Berat kandili; Allah’ın rahmet, lütuf ve mağfiretiyle tecelli ederek, kullarına bağışlanma kapılarını ardına kadar araladığı, müminlerin dualarına icabet ettiği, günahlarını affettiği, yapılan ibadetleri normal zamanlardan kat kat fazla mükâfatlandırdığı bir zaman dilimidir. İnsanlık âlemi için bu gece af, mağfiret ve ilahi rahmete kavuşma vesilesi, birlik beraberlik, kardeşlik duygularının pekişmesine de bir fırsattır. İşte bu fırsatı değerlendirerek ruhumuzun gelişmesi ve olgunlaşması için düşünce ve davranışlarımızı gözden geçirmeli, birbirimizi anlamalı, ilişkilerimizde doğruluk adalet ve samimiyeti esas almalıyız.
Bu anlamlı günlerde toplumsal sorumluluk bilinciyle dayanışma yardımlaşma içinde olmalı, nefreti sevgiye, bencilliği fedakârlığa dönüştürecek bütün güzellikleri birlikte paylaşmalıyız.
Gündelik hayatın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere bir kandil olması dileğiyle tüm hemşehrilerimizin ve milletimizle birlikte bütün İslam âleminin Berat Kandili’ni kutluyorum.
Bu gecenin, ülkemizin, İslam âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna, bütün müminlerin tövbe ve dualarının kabulü ile arınma ve affına vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.”

ÜNEK; Berat Kandili önemli gecelerden bir tanesidir.
Amasya Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Berat Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Berat Kandili’nin İslam âleminin, ülkemizin ve insanlığın üzerinde bulunan her türlü olumsuzluklardan beratına vesile olması temennisinde bulunan Ak Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Gönüllerin merhamet dolduğu, insanların sabırlı, sevgi ve saygının hakim olduğu Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandilini idrak etmenin manevi iklimini yaşıyoruz. Ruhen müminlere ağır gelen her türlü sıkıntıdan ve insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtuluşa vesile olacak olan Mübarek Berat Kandilini idrak edeceğiz. Af ve şükür vesilesi olan kandiller, müminler için de manevi bir arınmanın yanında, hayat muhasebesi yapma fırsatı sunan gecelerdir. Berat Kandili de bu önemli gecelerden bir tanesidir. Bu gece, birey olarak her türlü olumsuzluklardan arınmak için yüce Mevlamızdan beratımızı isteyelim. Sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım ve bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizle birlikte on bir ayın sultanı Ramazan ayını hep birlikte idrak edelim. Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve Bozüyüklü hemşerilerimin Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini diliyorum.”

TOPSAKAL; Bu mübarek geceyi fırsat bilerek kardeşlik hislerimizi daha da güçlendirmeliyiz
AK Parti Amasya Merkez ilçe başkanı Necmettin Topsakal Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Topsakal, mesajında Berat Kandili’ni tekrar idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Ramazan ayının müjdecisi olan Şaban ayının 15. gecesi Berat Kandili’dir. Günah, borç ve cezadan kurtulmak gibi anlamlara gelen berat, Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşmayı ifade etmektedir” ifadelerini kullandı.
Berat Kandili’nin Müslümanlar için önemli bir gece olduğuna vurgu yapan Topsakal, mesajında “Berat Kandili, tüm Müslümanlar için geçmişimizi hesaba çekerek dua ve azimle geleceğimizi yeniden inşa etme imkanı sunan müstesna gecelerden biridir. Bu tür anlamlı gün ve gecelerde birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları daha çok pekişmeli ve birçok zorlukla mücadele etmek zorunda kalan İslam Alemi tarafından yoğun biçimde yaşanmalıdır. Bu mübarek geceyi fırsat bilerek elimizi ve gönlümüzü herkese açmalı, kardeşlik hislerimizi daha da güçlendirmeliyiz” denildi. Uzer, mesajında “Bu duygu ve düşüncelerle başta Müslüman Alemi’nde olmak üzere dünyanın her yerinde savaşların, acıların, ölümlerin, yıkımların ve her türlü haksızlığın son bulduğu sevgi, barış ve kardeşlik duygularının içten hissedilerek yaşandığı günler diliyor, tüm vatandaşlarımızın mübarek Berat Kandili’ni kutluyorum” ifadelerine de yer verdi.

AK Parta Milletvekili Aday Adayı Av. Osman Faik Salman
Berat Kandili’ne kavuşmanın sevinci içindeyiz
AK Parti Amasya Milletvekili Aday adayı Av. Osman Faik Salman, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Salman şu sözlere yer verdi: “Berat Kandili dinimizde kutsal kabul edilen Müslümanların birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğun biçimde yaşandığı en anlamlı günlerden biridir.
Bu anlamda Ramazan Ayının müjdeleyicisi olan Berat Kandili’ne kavuşmanın manevi mutluluğu ve sevincini içindeyiz.
Bu mübarek gecenin, İslâm dünyasında, kardeşlik, dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesis edilmesine; fitne ateşinden, kargaşa ve kaos ortamından uzaklaşmamıza vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum.
Defterlerin, hesapların, kitapların toplandığı, amellerin arş-ı alâ’ya yükseltildiği, affın ve mağfiretin rahmet yağmuru şeklinde tecelli ettiği bu mübarek gecenin, bütün milletimiz adına hayırlar getirmesini temenni ediyor; bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı, gazilerimize de uzun sağlıklı ömürler diliyorum.”

BAĞCUVAN; Berat Kandili, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğretir.
AK Parti Amasya Milletvekili Aday adayı işadamı Hicabi Bağcuvan, Berat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Kandil geceleri, kültür ve medeniyetimizde, gelenek ve göreneklerimiz içinde özel ve anlamlı bir yere sahiptir. Ramazan ikliminin mübarek esintisini hissettiğimiz bu mübarek gün ve geceyi bir kez daha idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Berat Kandili, Rabbimizin affediciliğine ve bağışlayıcılığına sığınmayı öğretir. Berat; Yaradan’ın affına erişebilmek için yaradılanı affetme günüdür.

ÇOŞAR; ‘yaratılanı severiz, yaratandan ötürü’
İYİ Parti Amasya İl Başkanı Fatih Çoşar, Berat Kandili vesilesiyle kutlama mesajı yayınladı. Berat Kandilinin 11 Ayın sultanı Ramazan ayının da habercisi olduğunu belirten Başkan Çoşar mesajında, “Hayatımızın en güzel anlarını yaşadığımız mübarek kandil gecelerinden olan, kutsiyetiyle gönüllerimize ilahi bereket bahşeden ve 11 Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerifin müjdecisi olan mübarek Berat Kandilini idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu hep birlikte yaşamaktayız. Bu mübarek geceler rahmet, bereket, birlik, beraberlik, şükür, mağfiret ve sevgi duygularıyla insanların Yüce Allah’ın huzuruna bir adım yaklaşma vesilesidir. Kandil geceleri feyziyle sadece karanlık gecelerimizi değil aynı zamanda manevi iklimiyle bunalan gönüllerimizi aydınlatarak zihinlerimizi berraklaştırır. Bu gecede anne, baba, eş, dost ve akrabalarımızı tebrik etmek hayır dualarını almak özellikle ihtiyaç sahibi kardeşlerimize elimizi uzatmak en anlamlı davranışlardır. Yunus Emre’nin söylediği gibi ‘yaratılanı severiz, yaratandan ötürü’ düşüncesiyle hareket eden bir medeniyetin onurlu birer temsilcisi olarak manevi güzelliklerin dünyamızı aydınlattığı bu güzel gecenin tüm dünyadaki kötülüklerin sona ermesi barış, huzur ve güven ortamının tüm İslam Âlemine ve insanlığa hakim olması, mağduriyet altında yaşayan ve ezilen din kardeşlerimizin kurtuluşuna vesile olması en önemli duamız ve temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm İslâm Âleminin mübarek Berat Kandilini en içten dileklerimle tebrik ediyor ve Ramazan-ı Şerif’in habercisi bu özel gecenin, ülkemizin ve İslâm Âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayet, barış ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.​

KIRLANGIÇ; dargınlıklar ve küskünlükler unutulacak

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Murat Kırlangıç, Berat Kandili dolayısıyla mesaj yayımladı.
Kırlangıç, mesajında, Berat Kandili’nin tüm İslam alemi için hayırlara vesile olması temennisinde bulunarak, kandilin kurtuluş, af ve arınma, Yaradan’ın affına sığınmak, bağışlanma gibi anlamlara geldiğini belirtti.
Kandillerin aramızdaki dargınlık ve küskünlüklerin bitmesinde, barış ve hoşgörünün yayılmasında önemli bir yere sahip olduğunu ifade eden Kırlangıç, şunları kaydetti: “Yaradanın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için fırsat sunan Berat Kandili, aynı zamanda, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıktığımız gönülleri, kırdığımız kalpleri onarmak için de bir fırsattır. İnanıyorum ki, bu özel gece dolayısıyla, tüm vatandaşlarımız vicdani bir muhasebe yapacak, dargınlıkları ve küskünlükleri unutacak, barışın, dostluğun ve kardeşliğimizin pekiştirilmesi için çaba harcayacaktır. Bu bağışlanma mevsiminde Müslümanlara düşen tefekkür, niyaz ve tövbedir. Bu vesileyle tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın Berat Kandilini tebrik ediyor, bu anlamlı gecenin aramızdaki gönül bağlarını, birlik ve beraberliğimizi güçlendirmesini diliyorum.”

KÖSE; milli ve manevi değerlerimizi daha da güçlendirecek
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği AESOB Başkanı İsa Köse Berat kandili münasebeti ile bir mesaj yayınladı. Başkan Köse mesajında şu ifadelere yer verdi.
Berat Kandili manevi dünyamızı yeniden imar edip güzelleştirmemize vesile olmak, milli ve manevi değerlerimizi daha da güçlendirerek yeni bir hayat sunmak, Yüce Yaratan’la olan bağımızı yeniden gözden geçirmek, şefaat ve merhamet istemek için büyük bir fırsattır.
Berat gecesi, insanlığa suç ve yanlışlardan kaçınmaları ve günahlardan arınmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatmaktadır.
Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve bütün İslam aleminin Berat Kandilini kutluyor, insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi.

KARAMAN; Berat Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi başkanı Hatay Karaman, Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, duaların kabul edildiği bereketli zaman diliminin en güzel şekilde değerlendirilmesini istedi.
Karaman mesajında “İslam alemi olarak Ramazan Ayı’nın müjdecisi olan mübarek Berat Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Böyle önemli gün ve geceler, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının da yoğun biçimde yaşandığı anlardır. Bu önemli gecenin daralan kalplere aydınlık, zor durumda olanlara kolaylık vesilesi olması en büyük temennimizdir. Gündelik hayatın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere bir kandil olması dileğiyle hemşerilerimin ve bütün İslam aleminin Berat Kandili’ni kutluyor hayırlara vesile olmasını diliyorum.

ÇAPKIN; Berat Kandili insanlığa barış ve huzur getirsin
Amasya Şoförler Odası Başkanı Mürsel Çapkın Kutlama Mesajında şunları ifade etti;
“Kurtuluş, af ve arınma gibi anlamlara gelen, ayrıca Mübarek Ramazan ayının da bir müjdecisi olan Berat gecesi; inananlara, kulluk bilinci ve hesap verme şuuruyla suç ve yanlışlardan kaçınmaları, günahlardan arınmaları ve Yüce Yaratıcı’nın sonsuz rahmet ve merhametine iltica etmeleri gerektiğini bir kere daha hatırlatır, Tüm Müslüman Aleminin Berat Kandili Kutlu Olsun.
Bu gecede yapacağımız ibadet, dua ve yakarışların bizleri istikamet sahibi yapmasını ve insanlığa barış ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim” dedi.

BAŞ; Berat kırılan kalplerin onarılması için de bir fırsat.
Amasya Ziraat Odası Başkanı Mehmet Baş Berat Kandili münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı..
Ziraat Odası Başkanı Kutlama mesajında şunları söyledi:
“Yaratanın affına sığınmak, bağışlanma dilenmek için fırsat sunan Berat Kandil’inin, aynı zamanda insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, yıkılan gönüllerin ve kırılan kalplerin onarılması için de bir fırsat.
Bu duygu düşüncelerle mübarek gecenin hemşirelerimiz, Ülkemiz ve tüm İslam alemi için her türlü sıkıntıdan kurtulmasına, barış ve kardeşlik duygularının, birlik ve beraberliğin bağlarının güçlenmesini temenni ediyorum.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle