logo

reklam

Bilim Şenliği Umlut Verdi

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, bilgiye ve bilime hakim olanın dünyaya hakim olduğunu, inancımızın, töremizin ve ailevi değerlerimizin aktarılmasının inanılmaz derecede öneminin bulunduğunu söyledi. Varol, TÜBİTAK 4007 Merzifon Bilim Şenliği’nin 2018/2. Çağrı döneminde TÜBİTAK Bilim ve Toplum Destekleri programları kapsamında desteklenmeye değer görülerek seçilen 50 proje arasında 6. sırada olmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
Amasya Merzifon ilçesinde gerçekleştirilen ve TÜBİTAK’ın desteklemeye değer görerek seçtiği 50 proje arasından 6. sıradaki Merzifon Bilim Şenliği’nde öğrenciler hazırladıkları projelerle yeteneklerini sergilediler.
Vali Varol, “Bilime hakim olursak, biz dünyanın kurucu milletlerinden bir tanesi olma özelliğimizi de bundan sonraki çağlarda sürdürürüz diye düşünüyorum. İşte onun için çocuklarımızı daha çok küçük yaşlardan itibaren onların sevebileceği, hoşuna gidebilecek tarzdaki pedagojik olarak onlara uyumlu olan çalışmalarla, programlarla bilimle haşır neşir olmaya başlamaları, bilimi sevmeye başlamaları onların gelecekte de bilim üreten nesiller, bilgi üreten nesiller olmasının yolunu açacaktır” dedi.
Bilim Şenliğine Vali Dr. Osman Varol’un yanı sıra Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Belediye Başkanı Alp Kargı, İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, daire amirleri, eğitimciler, öğrenciler ve ailelerinin katıldığı etkinlik iki gün sürdü.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle