logo

reklam

Birincilik Yasıçal’da

yassıçalGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gelecek Nesiller için Yeşil bir Dünya sloganı ile “Anadolu Çocuklarının Gözüyle çiçek ve Doğa” temalı fotoğraf yarışması Amasya il sonuçları alındı.
Amasya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı’nın koordinasyonuyla kadın çiftçilerimizin çocuklarının katılımı ile 81 ilde yapılan “Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa” temalı fotoğraf yarışmasının Amasya sonuçları alındı.
Kırsal alanda yaşayan, 9-12 yaş aralığındaki tüm çocukların katılımı ile gerçekleşen yarışmada, özellikle annelerinin aktif olarak tarımla uğraşıyor olması özelliği arandı.
Amasya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden, yapılan açıklamada, “Expo 2016 Antalya Uluslararası Botanik Sergisine yönelik duyarlılığı ve farkındalığı artırmak amacıyla aile çiftçiliği ve küçük aile işletmeciliğinin sürdürebilirliğinin sağlanması ve ulusal gündemlerde tanıtılması için kadın çiftçilerimizin çocuklarının katılımı ile 81 ilde yapılacak olan “Anadolu Çocuklarının Gözüyle Çiçek ve Doğa” temalı fotoğraf yarışması İlimizde de düzenlendiği belirtildi. Buna göre Amasya’da yapılan değerlendirme sonucunda İl birinciliğini Yassıçal Köyünden Ali Naki Mankal alırken ikinciliği Sevincer köyünden Hatice Güler ve üçüncülüğü Büyük Kızılca köyünden Tuncay İksek aldı.
İl Birincisi Ali Naki Mankal’a bir adet Dijital Fotoğraf Makinesi hediye edilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle