logo

reklam

Biz Alışık Değiliz Sayın Vekilim…


facebook
A. Suad AKCAN
amasyayorum@hotmail.com

18 yaşına gelen her Türk vatandaşının siyasetle seçimle mutlaka bir ilgisi vardır, Muhtar, Belediye Encümeni, Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Üyesi, Milletvekili seçersiniz ve Yılardır Miletvekilleri seçtik Ankara’ya gönderdik bizleri temsil etsinler diye,

Bazıları bayramlarda seyranlarda uğradılar, bazılarını seçimlerden seçimlere gördük, bazılarını hiç göremedik, seçilirken bile görmediklerimize oy verdik seçildiler isimlerini radyo ajanslarında ya da haberlerde çok nadirde olsa gördük, isimlerine de olsa saygı duyduk. Çünkü onlar bizim Vekillerimiz di.

Ancak son zamanlarda şaşırarak alışık olmadığımız bir şekilde bizi temsil eden Vekilimizin sürekli aramızda olduğunu görüyoruz. Siyasete yeni bir bakış açısı getiren bir uygulamaya şahit oluyoruz.

Seçenlerle seçimler haricinde de ilgilenen Vekil gördük.

Bunu açıklayamıyor ve yorumlayamıyoruz.

Bizim alışık olmadığımız bir durum.

Son yapılan seçimlerden sonra her hafta sonunu seçildiği ve temsil etmekle yükümlü olduğu vatandaşları, hemşerileri arasında geçiren onların temsilcileri ve idarecilerini bir araya getirerek sorunları yerinde tespit eden ve çözen bir Milletvekili…

Aslında konuyu açıklamak gerekiyor, mecaz yada betimlemeyle anlatmak mümkün değil bunun için önceden örnek olması gerekiyor. Bundan önce ben böyle örnek bilmiyorum. Varsa siz bana yazın.

Amasya Milletvekili Haluk İpek her hafta sonu seçildiği il olan Amasya’ya geliyor, Merkezde ve sırası ile ilçelerde İdareciler ve Halkın seçtiği yerel yöneticileri bir araya getirerek sorunlar ve çözüm önerileri görüşülüyor ve çözümlerde ortak akıl ile karar veriliyor.

Gözlemlediğimiz kadarıyla Parti ve herhangi bir siyasi ayrımcılık yapılmadan, Amasya’mızın genel olarak geleceğini ilgilendiren güzel kararlar alınıyor ve hızlı bir şekilde de uygulanıyor.

Bu çalışma 1 Kasım 2015 seçimlerinden beri devam ediyor. Belki birçoğumuz duymuyor, yapılan bu çalışmalardan haberdar olmuyoruz, hatta bir yerde rast geldiğimiz bir sorunu “şöyle yapsalar iyi olur” dediğimiz bir konu bizi temsil edenler tarafından seçtiğimiz Vekile anlatılmış ve çözülmüştür.

Biz biliriz ki sorunlar Ankara ya gitmeden çözülmez.

Ama artık öyle değil her hafta sonu Ankara’da bizi temsil etmesi için seçtiğimiz Milletvekilimiz Amasya’ya kendisini seçenlerin arasına geliyor. Dinliyor, gözlemliyor, çözüm önerisi fikirlerini alıyor ve çözülmesi için gerekli çalışmalar yapılıyor.

Türkiye Genelinde yapılması gereken örnek bir çalışma, bence bütün Türkiye genelinde örnek alınarak uygulanması gerekir, her vatandaş Ankara’ya gidemez sorununu, sıkıntısını Vekiline iletemez, ama bu yöntemle iletişim hattı, aracı olmadan kurulacağından doğru çözümlere karar verilmiş olur.

Yönetimde etkileşim artacağından, yönetime halkın katılım oranı artmış olacak ve çözümler halkın istediği şekilde olacaktır. Halkın istediği çözümlerin yapılması, yapılan çalışmaların ve projelerin kabullenilme oranlarını artıracak birlik ve beraberliğin temeli daha da pekişecektir.

İnsana rüya gibi geliyor.

Uluslararası anlamda Demokrasi için örnek gösterilecek bir çalışmanın bizim Milletvekilimiz tarafından yapılması, çevremizde uygulanması ve böyle bir projenin içinde yaşıyor olmamız gelecek açısından heyecan verici bir durumdur.

Amasya Milletvekili Sayın Haluk İpek e sorulduğunda ise “İmkânlar kısıtlı, İstekler ise Sınırsızdır, Kısıtlı imkanlarla sınırsız istekleri karşılayacak şekilde hizmet verebilmek için bu istişare toplantılarımızı devam ettireceğiz, hizmet etmekle yükümlü seçilmiş ve atanmış idarecilerimizi bir araya getirdiğimiz bu toplantılar sonunda problemlerinin çoğunu görüşmüş, kısa vade ve uzun vadede çözmek amacıyla ortak akıl üretmiş oluyoruz.” diye mütevazi bir şekilde kısaca özetliyor.

Eski Türkiye zamanında seçtiğimiz vekillerin 5 yılda geldiğinden daha fazla ziyaret ve çalışmayı 3 ayda yapan Amasya Milletvekilimiz Sayın Haluk İpek’e çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz,

Her İle sizin gibi Vekiller seçilsin diye dua etmekten başka yapacak bir şeyimiz yok…

Biz bu duruma alışık değiliz ama mutluyuz ve keyifliyiz Sayın Milletvekilim,

 

Etiketler: » » » » » »
Share
1750 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 15 Temmuz Milli Birlik Destanı

  16 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Bir önceki darbenin üzerinden tam tamına 36 yıl geçtikten sonra Türk Silahlı Kuvvetleri ,içinde bir ahtopot gibi kol saran,fetö örgütünün köpeği olmuş, bir kaç hayâ yoksunu general ve askeri personelin devletin topuyla tankıyla halkı esir almaya kalkma aptallığına düştükleri günün adıdır 15 Temmuz.Çok şükür ki ihanet gişimleri halkın sokağa çıkması ile başarısızlıkla sonuçlanmış,halk onları kendi imkanlarıyla hezimete uğratmıştı. Milli Birlik Destanı Bu yazıyı kaleme almam kolay olmadı,hiç kolay olmadı hemde.O kabus geceyi bir kez daha ha...
 • Vicdanımızı mı gömdük toprağa yoksa çocukları mı?

  13 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Aslında bu yazının girişini iki ana başlıkla toplayabilirdim. Ama yapmadım. Hicbir şey istediğimiz gibi de olmadı,varsın olmasın.Kimileri tatil planları yapa dursun,kimileri bulunduğu mevcut durumu beğenmeyip statü yarışına girsin ,kimileri evine Allah ne verdiyse onu götürsun. Ha birileri de aman suya sabuna dokunmasın. Birileri de böyle benim gibi konuşup dursun;köyün meczubuyuz ne de olsa! Bir hafta boyunca sustum, yazmayacaktım. Leyla'lardan Eylül'lerden bahsedip acımıza kazma vurmayacaktım; ta ki 2 yaşındaki Sami Yusuf öldürülene ...
 • Sevgisizlik Çağı,Tahammülsüzlük İklimi

  03 Temmuz 2018 Köşe Yazıları

  Güneşe gülle at, karartır mı hiç? Allah sevmediğini yaratır mı hiç? İnsan olan insan darıltırmı hiç? Haksızlık haksızın özünden olur"  Bu güzel dizeler kime mi ait ? Bozkurun tezenesi,türkülerin öznesi,gönül duvarmıza güneşinden ışık sızdıran Neşet Ertaş'a tabi.. Nereden esti "Aa Aysun" dediğinizi duyar gibi oluyorum.Haklısınız elbet.Seçimler bitti,bir rahat nefes almak hemde Neşet Ertaş'ı size bir kez daha hatırlatmak; ruhunuza onun türküleriyle dokunmak istedim. Çünkü buna ihtiyacımiz var. Çağ sevgisizlik ve zulüm çağı ,iklim tahammülsüzl...
 • Son Söz

  22 Haziran 2018 Köşe Yazıları

  Türkiye’de yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin ilk seçimi ile birlikte 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri için haftalardır süren tartışmalar ve tahminler artık bir şey ifade etmiyor. Son söz pazar günü oy verme merkezlerine giden seçmenlerde. Seçmenler 5 yıl süreyle ükeyi yönetecek Cumhurbaşkanını ve TBMM de yer alacak siyasi partilerin il milletvekillerini belirleyecek. Cumhurbaşkanı ile birlikte Liderlerin egemenliğinde olan bir seçim sistemiyle milletvekillerini seçeceğiz. Aslında seçtiğimiz milletvekilleri bizim seçtiklerimiz değ...
hd porno sikis izle