logo

reklam
08 Ağustos 2016

BİZ HEP BİRLİKTE TÜRKİYEYİZ

AMASYA DEMOKRASİ MİTİNGİDemokrasi sevdalısı milyonlar bu kez Amasya ile birlikte 81 ilin meydanlarında 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Mitingi’nde bir araya geldi.
12/22 Haziran 1919 tarihinde Cumhuriyetin Doğum Belgesi Amasya Tamimi’n de yer alan “Milletin İstiklalini, Yine Milletin Azim ve Kararı Kurtaracaktır” ilkesi terör örgütü FETÖ/PDY’nin 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 97 yıl sonra bir kez odaha hayata geçti.
Biz Hep Birlikte Türkiye’yiz diyen Türkiye, Dün gece milyonlar Türkiye’de Demokrasi ve Şehitler Mitingini taçlandırdı.
İstanbul Yenikapı’daki “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” coşkusu “Milletin İstiklalini yine millletin azim ve kararı kurturacaktır” ilkesinin yayınlandığı Cumhuriyetin Doğum kenti Amasya’ya sıçradı. Bu tarihi ana tanıklık etmek ve destek vermek isteyen binler birlikte yürüdü ve 15/16 Temmuz gecesi başlayan Demokrasi Mitingi Nöbetinin Amasyadaki adresi Yavuz selim meydanında biraraya geldi.
FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuzdaki darbe kalkışması sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla yurdun dört bir yanında başlayan demokrasi nöbetleri Yenikapı’da yapılan “Demokrasi ve Şehitler Mitingi” ile taçlandı. Tarihi mitinge Amasya’da tanıklık etmek isteyen vatandaşlar aşırı sıcağa rağmen öğlen saatlerinde Yavuz Selim meydanına akın etti.
vatandaşlar ellerinde Türk bayrakları ve üzerlerinde Türk bayraklı tişörtlerle alana yürüyerek geldi. Mitinge Amasya valisi Salih Işık, Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya milletvekilleri Prof. Dr. M. Naci Bostancı, Haluk İpek, Av. Mustafa Tuncer, AK parti, CHP, MHP ve BBP İl Başkanları

Türk bayrağını alan mitinge koştu
Hiçbir siyasi partiye ait bayrağın bulunmadığı alanda adeta Türk bayrağı şöleni yaşandı. Türk bayrağını eline alan 7’den 77’e her yaştan vatandaş meydanda demokrasi şarkıları söyledi. Ayrıca Amasya Belediyesi tarafından alana kurulan dev platformlar aracılığıyla Yenikapı’daki coşkuya da naklen tanıklık edildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle