logo

reklam

Bostancı; AK parti olumlu bir koalisyon için hazır

naci bostancı

AK parti Gurup başkanvekili ve Amasya milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, Uzlaşma, anlaşma ilkeleri doğrultusunda bir siyasi rasyo olarak bakıldığında Türkiyenin çıkış yolunun uzlaşma esaslı yaklaşım olacağı herkesce kabul edilir. Meclis başkanı olacak kişininde 550 milletvekilinin oyuna talip olacaktır. Sonuç nasıl çıkarsa çıksın sonuçta tüm meclisin başkanı olarak görev yapacaktır. dedi.
AK parti Gurup başkanvekili ve Amasya milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, bir tv yayın kuruluşuna TBMM Başkanlık seçimini ve Kurulacak hükümet kurma çalışmalarını değerlendirdi.
Başkan ve Hükümet Görüşmeleri Farklıdır
TBMM’ ne Başkan seçilek kişinin özellikle bu dönemde siyasi komposizyon düşünüldüğünde üzerindeki yük elbette daha fazla olacaktır. Ilımlı, herkesle iyi geçinen ama aynı zamanda da siyasal olarakda toplumsal karşılığı olan güçlü ve konumlanmış bir ismin olması faydalı olunur diye düşündüklerini belirten Naci Bostancı, Kurulucak hükümet çalışmaları ile Meclis başkanlığını ayrı ayrı ortaya koymak gerekir. AK parti olarak kırmızı çizgilerimiz diyerek altını vurgulayarak ileriye süreceğimiz ve siyasal ortaklık düşüncesinde olacaklar bunlara dikket edin diyeceğimiz bu manada altını çizmeye gerekli gördüğümüz herhangi bir şey olmaz. AK partide neyin ne mümkün olacağını olacağını siyasi ferasati ve tecrübesi olan herkes bilir. AK partiyle bir koalisyon görüşmesinde ne tür mantıkla yaklaşılmak gerekir, neler üzerine neler konuşulabilir. Biz zor bir parti değiliz. AK parti 2011 de kurulmuş, 2002 de iktidar olmuş, 13 yıl iktidarda bulunmuş bir partiyiz. Yapabilidiklerimiz, ısrarlı olduğumuz konular, taşıdığımız anlam oldukca açık bir şekilde ortada. Devletin kurumları ortada, devletin kurumlarına gösterilen saygılar gösterilmeli ve müesseselere herhangi bir tartışma yaşatmamak kaydıyla koalisyonlara varız. dedi.
Geçmişten Farklı Bir Gelenek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanı olarak görevinin başında olduğunu belirten Bostancı, yüzde 52 oyla cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir. Hertürlü siyasi eleştiri yapan siyasi hareketlerde seçimlere katılmışlar ve seçimlerin neticesinde bu tablo ortaya çıkmıştır. Bu Cumhurbaşkanlığı seçimi diğer cumhurbaşkanlarından farklı bir özelliği vardır. Halkın seçtiği bir cumhurbaşkanı olarak ortaya çıktı. Eğer bir cumhurbaşkanını halk seçiyorsa, o cumhurbaşkanının halka siyaseten söylemesi gereken, kimi değerlendirmeler, Türkiyenin geleceği konusunda bir bakış olması gerekir. Yoksa bürokratik bir dille halkın karşısına çıkıp siyasi rakabet yapmanın imkanı yok. Yöntem halk tarafından seçilen bir cumhurbaşkanı olduğu sürece bundan sonraki cumhurbaşkanları için bir gelenek vardır. Geçmişten farklı bir gelenek. Cumhurbaşkanının siyaseten mevcut siyasi kadostroda bir yere yaslanması demektir. Bir yere yaslanan cumhurbaşkanı da beyanlarda, değerlendirmelerde bulunur. Eli güçlüdür ancak, Devletin işlerini yürütürkende tarafsız bir şekilde bu görevi anayasal çercevelerde yerine getirir. dedi.
Mimarlık ve Mühendislik işi
AK parti bir partiye yakın diye değerlendirmek yanlış olur diyen Naci Bostancı, Koalisyon kolay bir iş değil, tek parti iktidarı gibi değil, tek parti iktidarı mümkün olsaydı. O parti kendi programını uygulardı. Mümkün olmadığına göre koalaisyon hükümeti olacak. Partilerin programları bir araya getirilecek. Bu mimarlık ve mühendislik işi. Bizim olumlu bir şekilde koalisyon hükümetini kurmak için çaba gösteriyoruz. AK parti olumlu bir koalisyon için hazır. Bunun için samimi bir hava gösterecek. Sayın Başbakanımızın açıklamalarıda bu istikamette. Bu ülkenin güneyinde son derece önemli olaylar yaşanıyor. Türkiyenin iç promlemleri var. Biran önce hükümetin kurulması lazım. Anlaşabileceğimiz uzun soluklu mümkünse dört yıllık bir hükümet kurabilmek. Bu yönde görüşmeler yapılacaktır. dedi.

Share
827 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle