logo

reklam

Bostancı Farķı


facebook
Aysun Doğan TERZİ
seda@hotmail.com

Bu hafta kalemi alınca elime kendime bir söz verdim. Gündeme karışmak yok, laf olsun diye konuşmak yok. Hulâsa keyfimi de bozmaya gerek yok. Haftalık rutin programımı yırtıp kendime yeni bir program hazırladım. Haber programlarından, sosyal medyadan ve akademik okumalardan mümkün olduğunca kaçacaktım. Hande’lin Largosunu dinleyecek,dünyada olup bitenlerden habersiz, toprakta yalın ayak gezmenin keyfi ve enerjisiyle atıştırmalık okumalar yapıp, geçici körlüğün verdiği hazza sıkı sıkıya tutunacaktım. Olmadı. Yine kendimi haber sitelerinde, gezinirken buldum.

Tüm tersliklere rağmen, siz yine de planınızı, programınızı yapın. Ne mi yapmayın ? İnce hesaplar yapmayın. Mazallah Harran Üniversitesi Eski Rektörü gibi elinize yüzünüze bulaştırır toparlayamazsınız. Eldeki bulgur da gider..Geçtiğimiz günlerde Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektörü Ramazan Taşaltın‘ın katıldığı bir televizyon programında “İslami olarak cumhurbaşkanına itaat etmek farz-ı ayn’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır” sözlerine şaşa kaldım.İdrakine varmam için bir kaç kez dinledim.
Bir insanın bu sözleri etmesi için, iki ihtimal var. Ya ahlâkî şuurunu kaybetmiş olabilir, ya da başka bir alemden ‘yeni bir farzın’ müjdecisi olarak bize gönderilmiş insan olabilirdi. İkinci ihtimal ne kadar saçma, ne kadar akıl dışı ise; Taşaltın’ın ettiği sözler de bu kadar akıl dışı.
Geriye bir ihtimal kalıyor: Şuursuzluk. Burada sadece Cumhurbaşkanına değil,İslama karşı da yapılan bir zân var. İslâm dini , Play Store uygulaması mı ki, yeni farz sürümleri gelsin.
Cumhurbaşkanın geçtiğimiz yıl ” İslamın güncellenmesi gerekiyor “ dediğinde bunları kast etmediğine eminim.Ya da birilerinin, hele hele de bir rektörün uydurmasyon farz fetvası ortaya atacağını tahmin edemezdi elbette. Dahası da var: Halkı aptal yerine koymak. Büyük bir pişkinlikle ” Televizyon programında yaptığım şâhsi konuşmalarım maalesef çarpıtıldı. Kamuoyunda Sayın Cumhurbaşkanımızı yıpratmak üzere kullanılmaya kalkışılmıştır.” Diyerek günahını medya ve basın organlarına yıkmaya çalıştı.

İş işten geçti beyim!
Gözümüzle gördük,kulağınız ile işittik.
İnce hesap elinizde patladı !
Farzı ayn projeniz iptal.

Yüksek makam ümidiniz kursağınızda, bu hadise de bizim dimağımızda uzun süre kalacağa benziyor. Temennim: Ortalıkta görünmemeniz.

Bu noktada AK Parti Grup Başkanvekili
Naci Bostancı, Taşaltın’a verilebilecek en güzel cevaplardan birini Taşaltın’a twitter hesabı üzerinden verdi.
“Harran Üniversitesi rektörünün Cumhurbaşkanımızla ilgili sözlerinin a. Cumhuriyetimizle b. İslamla c. Cumhurbaşkanımızın siyasal anlayışıyla, Rektörlük makamında aranan akademik müktesebatla hiçbir ilgisi yoktur”

Umarım bu hadise, ibret olur “makamseverlere”.

Mutlu günler, kıymetli okuyucum.

Aysun Doğan TERZİ

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 14 Şubat ve Reklâm İlişkisi

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Yaşamsal döngümüzün temeline, sevgiyi, hoşgörüyü ve tahammülü yerleştirdiğimiz zamanlar artık çok uzağımızda kaldı maalesef. Şimdi bu yapının temelini daha fazla alışverişler , doyumsuz alışverişler alır oldu.Daha fazla alışverişin zihince bir açıklaması vardı elbet "Al onu çünkü sen önemlisin, al çünkü sen biriciksin, eğer onu almazsan önemli insan olmazsın" piskoloji bilimi de reklâm ve tüketim sektöründen yanaydı. En önemli verilerini bu uğurda paspas ettiler. Reklâmlarda kullanılan dil, kurgulanan kısa ve etkili filmlerin uyarı amaçlı olma...
 • Amasya Seçmeni ve Adayları

  11 Şubat 2019 Köşe Yazıları

  Çöplerin iyi toplanması, şehrin temizliği, kaldırım yapımı ve altyapının yeterli olması seçmeni tatmin etmemektedir. Bunların ötesinde belediye başkanın yenilikçi ve şehrinin kalkınmasında öncü olmasını beklemektedir. 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde Amasya'da 7 ilçe ve bir belde olmak üzere 8 belediye için seçim yapılacak. Aynı zamanda 8 belediyenin belediye meclis üyesi de bu seçimde belirlenecek. İl Genel Meclisi içinde 7 ilçede seçim yapılacak. Muhtarlık seçimleri ise köy ve mahalle bazında yapılacak. Sizden olanlara oy verin Aday pr...
 • Seçmenin Aday Profili

  15 Ocak 2019 Köşe Yazıları

  Yerel yönetimler, halka en yakın yönetim birimleri olma özelliğini taşımaktadırlar. Bu yönüyle de demokratik değerlerle birlikte anılmaktadırlar. Yerel yönetimlerden beklenen demokratik değerlerin gerçekleşmesi ya da gerçek anlamda demokratik yerel yönetimlerin varlığı için belki de en önemli mekanizma yerel seçimlerdir. Yerel yönetim organlarının gerçek anlamda yerel halkı temsil etmesi, yerel yönetim faaliyetlerinin yerel halkın taleplerine ve sorularına cevap vermesi, halkın yerel yönetim faaliyetlerine katılım kanallarının açık olması...
 • Masal Poşeti

  13 Ocak 2019 Köşe Yazıları, Kültür Sanat

  Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, poşetten gündem, poşetten yasa yapan bir ülke varmış. Bu ülkenin insanlarının bir kısmı mutlu, azimli, çalışkan bir kısmı ise biraz garip, biraz gösterisevermiş. Gösteriseverler, konuşmaları gereken yerlerde susar, susmaları gereken yerlerde avaz avaz boş bilmiş konuşurlarmış. Örneğin; et o kadar pahalıymış ki, onun yerine dana dili alınırmış. Bundan pek şikayet etmez, edecekleri vakit, " tüketim çokluğundan pahalı canım" denilip geçiştirilirmiş. Dili yer, "dilsiz" yola mecbur devam ederlermiş.Günler böy...
hd porno sikis izle