logo

reklam

Bostancı; geleceğe ortak kader anlayışı ile yürüyeceğiz

naci bostancıAmasya milletvekili ve TBMM Başkanvekili Naci Bostancı, Amacımız, bu ülkenin rızaya dayalı olarak barış içinde birliği, geleceğe ortak kader anlayışı ile yürümesi. dedi.
“Amacımız, demokrasi ve özgürlükler temelinde bu ülke halkının kendi kendisinin efendisi olması. Yaşadığımız coğrafyada kimliklere dayalı sınırlar çizmeye kalkışma, herkes için tehlikeli, güvensiz ve barışın unutulduğu, çatışma ve gerilim politikalarının egemen hale geldiği bir dünya kurmaya kalkışmaktır.” diyen Amasya milletvekili ve TBMM Başkanvekili Naci Bostancı sosyal medya üzerinden takipcileri ile paylaştığı açıklamasında şunları belirtti.
“Aynı zamanda, emperyal hayaletlere sırtını yaslayarak ancak var olabilecek küçük parçalar haline gelme, onların siyasetlerinin aracı olma, kanını, canını onların politikalarına teslim etme anlamına gelir. Daha küçük coğrafyalarda kimlik egemenliği hayalleri, egemenliğin güçlü ülkelere devredildiği, sadece egemenliğe dair sembolik yanılsamanın satın alındığı, bedelinin ise gerçek ölümlerle ödendiği bir hayata yolculuktur. “Onur, halkımızın iradesi, bağımsızlık, kendi kendimizi yönetme, baş kaldırma, direniş, özgürlük vs.” kavram setleri büyük güçlerin aracı haline gelme politikalarının “kanla sağlanmasında” sadece işgören anlatılardan öteye geçmez. Devletin görevi, bölünmeye yönelik güç politikalarını yine caydırıcı güçle engellemektir. Halkın ödevi, karşıtının öfke ve nefretini kendisinin gücüne dönüştürmek isteyen kimlikçi siyasetlerin bu beslenme kaynaklarına izin vermemek, nesnel, soğukkanlı, suçun sınırlarını suçun şahsiliği prensibi ile çizen bir anlayışla davranmaktır. Terörle ve kimlikçi politikalarla mücadele her bakımdan incelikle yürütülmesi gereken bir süreci gerektirir. Milletimiz, teröristlerin ve kimlikçi politikaların peşine düşenlerin gayri meşru yöntemlerine karşı mücadeleyi kesinlikle kazanacaktır. Mesele bunun karşısında ödenecek insani maliyettir ki, bunu artıran asıl unsurun “suçlunun” gücü değil, sağduyulu olması gerekenlerin öfke ve nefrete dayanan tutumları, ifadeleri olduğunu unutmayalım.” dedi.

Share
661 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle