logo

reklam

Bostancı; Partiler “ortak hükümet” Çizgisinde

naci bostancıAK Parti Amasya milletvekili ve TBMM Başkan vekili Prof. Dr. Naci Bostancı, “Ortak hükümetlerin yolu partilerin karşılıklı saygılı üslupları ve tabanlarının hassasiyetlerini dikkate alan bir yaklaşımla oluşur.” dedi.
AK Parti Amasya milletvekili ve TBMM Başkan vekili Prof. Dr. Naci Bostancı kendisine ait sosyal medya üzerinden yayınladığı bir mesaj ile kurulacak olan koalisyon hükümeti ile ilgili görüşlerini paylaştı.
Ortak hükümete doğru gidilirken teklif bekleyenlerin negatif ve pozitif vurguları ile ikili dili, bir yere kadar makul karşılanabileceğini belirten Bostancı, “Hem iktidara hem de muhalefete muhtemel hazırlık babındadır. Ancak her iki dilin de ihtimamla ifadesi mühimdir. Partilerin ortak hükümete ilişkin yaklaşımları çeşitli gerekçelerle kimi partilere yakınlık ya da uzaklık biçiminde oluşabilir. Ancak yok sayma mümkün değildir. HDP’yi eleştirebiliriz, siyasetine itiraz edebiliriz fakat saygın meclisin bir parçasını oluşturdukları gerçeğini asla bir kenara bırakmayız. Demokrasinin omurgasını siyasal rekabetin medeni bir dille yapılması oluşturur. Katı, saygısız, kavgacı bir dil demokrasiyi tahrip eder. 7 Haziran seçimlerinin siyasal tablosundan bir hükümet çıkartmak konusunda tüm partilerin yükümlülüğü vardır. Pozitif yaklaşım ve olumlu irade ortak hükümetin kurulmasını kolaylaştırır. 7 Haziran’dan bu yana zaman boşa geçmemiştir, partiler “ortak hükümet” konusunda daha olumlu bir çizgiye adapte olmuşlardır.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle