logo

reklam

Bostancı; Terör zayıfların silahıdır.

naci bostancıAmasya milletvekili ve TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, “Terörle mücadelenin hedefi, bu ülkede yaşayan herkesin barış içinde varolma hakkını teminat altına alma mücadelesidir. Bunu hiçbir zaman unutmamak gerekir.” dedi.
Terör zayıfların silahıdır. Teröristler, halkın gücünü kendi amaçları için kullanmak isterler. Hangi davranış ve tutumların terörün işine yaradığına dikkat etmek ve zayıfın elini güçlendirmemek gerektiğini belirten Amasya milletvekili ve TBMM Başkanvekili Prof. Dr. Naci Bostancı, terör konusunda bulunduğu tespitlerde Terör, yaslandığı belli bir kitlenin değerlerinin temsilcisi gibi davranır, onların adına konuşuyormuş gibi yapar. Bu doğrultuda “kan ve ölümlerle” örülmüş bir retorik oluşturur. Amacı, “hayatlarını idealleri için kaybedenlerin yüceliği” anlatısı ile hedef kitlesini de kendi yöntemine katmaktır. Terörün kayıplarına karşı teröre karşı olanların kullandığı dil “öfke, nefret, hınç, intikam” eksenine kayarsa, bu sadece teröristin hedef kitlesiyle buluşma stratejisine hizmet eder. Zayıf olan terör böylelikle rakiplerinin gücünü kendi amacı için kullanmış olur. dedi.
Bostancı, Bir toplumun içinde farklı fikirler, yaklaşımlar, kesimler bunların iktidar ilişkilerinde değişik konumları olur. Siyaset, meşru, medeni yol ve yöntemlerle bu farklılıkların müzakeresine ve katılıma imkan verir. Ortak çatı altında, kader birliğiyle, farklılıkları aşkın ortak çıkarlar istikametinde yürüyebilmek ancak böylelikle mümkündür. Parlamento, partiler, çeşitli çıkar örgütleri, medya medeni siyasetin en gelişmiş rejimi demokrasinin imkan ve zeminlerini oluştururlar. dedi.
Terör, şiddet, silah devreye girdiğinde bunları kullanan taraf, kendini nasıl meşrulaştırmaya çalışırsa çalışsın, hangi gerekçelerle hedef kitlesini dönüştürmek isterse istesin, neticede kader birliğine, ortak hayata karşı bir suikastın içinde olduğunu kaydeden Bostancı, “Elinde silah olanın ortak yaşamdan ve barıştan bahseden dili sadece demagoji olarak anlaşılır, yöntemi ile dili tam ve kesin bir çelişki oluşturur. Birlikte yaşama iradesi kan üzerine kurulamaz. Kan dökerek siyasette mevzi kazanmaya çalışan ortak yaşamın mevzileriyle birlikte, insani değerleri de yitirir. Eylemleriyle toplumda öfke ve hıncı yükselten, çılgınlığına ortak aradığının farkında mıdır? Coğrafi kader diye bir şey vardır ve o kadere ortak olanlar, kan ve vahşet ile sadece ötekilerin değil kendilerinin de geleceklerine yönelik bir ihanet içindedirler.
Terör, öfke, nefret, çılgınlık ile büyümek ister, devlet, nesnel ve soğukkanlı aklı ile teröre karşı mücadele ederek bu çılgınlığa ortak olmaz. Devletin hedefinde sadece “hukuken suçlu” olanlar vardır, keyfi bir anlayışla, kabileci bir yaklaşımla toptancı suçlamalar asla söz konusu olmaz. Devlet “suçlulardan” nefret etmez, sadece hukukun emrettiği yol ve yöntemlerle ortak vicdani bağlamda karşılığı bulunan cezalandırmayı yapar. İnşallah soğukkanlılıkla, sağ duyu ile, hukukun çizgisinde terörle mücadele ederek bu ülkenin birliğini, dirliğini, kardeşliğini yaşatmaya devam edeceğiz. Hedef, her ne olursa olsun asla gözden uzak tutulamayacak barış ve kardeşliktir ve bu asla değişmez. Bu yolda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Onlar bu zor coğrafyada masumiyet ve mazlumiyet çizgisinde yer alan herkesin koruyucuları, terörle yok ettikleri barışı demagoji ile kurmaları mümkün olmayan kesimlerin yıkıcılığına karşı bu ülkenin barışının kurucularıdır. Mekanları cennet olsun!”

Share
762 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle