logo

reklam

Bostancı; Zor Bir Coğrafyada Yaşıyoruz

naci bostancıAmasya milletvekili ve TBMM Başkanvekili Prdf. Dr. Naci Bostancı, “Kimlik ve inanç merkezli yapılanmalar, siyasetler ortak yaşama iradesinden koptukları ölçüde hem kendileri için bir risk hem başkaları için tehdit haline geliyorlar.” dedi.
Türkiye’nin zor bir coğrafyada yaşadığını belirten Bostancı. hem kendileri için bir risk hem başkaları için tehdit haline geliyorlar. Birbirini besleme ve ortak medeniyete katkı sağlama bakımından hayat kaynağı olabilecek insani potansiyeller vahşet ve ölümlerin kapılarını açabiliyorlar.dedi.
Kendi siyasi, ideolojik, kimlik, varlık hikayesini insanlığın ortak bağlamına yazamayan, “ötekiler”le insani temelde bağ kuramayan her fikir, her siyaset hapishaneye dönüştürdüğü dünyasında yıkıcı şiddetin kurbanı olmaya aday olduğunu kaydeden Amasya milletvekili ve TBMM Başkanvekili Prdf. Dr. Naci Bostancı sosyal medyadaki kendi hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları belirtti.
“Terörle ilişkili kimlikler, kaçınılmaz olarak, ötekilerle sınırlarını derinleştirme, kendi içine kapanma mecrasında yürürler. Terörle ilişkili her kimlik sadece “kendi tabanı olarak” gördüklerini değil ötekileri de uyarır, onları da aynı şekilde bir tavra çeker. Teröre “bendendir” denilerek gösterilecek sempati, onu meşrulaştırıcı değerlendirmeler, terörün kitleselleşmek için oluşturduğu “ruhani” repertuar karşısında kamaşmış bir akılla davranma nihai noktada zulme yol verir. Bizim demokrasiyi güçlendirme, siyaset alanını genişletme, medeni referansları derinleştirme dışında başka bir seçeneğimiz yok. Böylelikle bir arada yaşamayı, bu kaotik dünya karşısında aynı çatı altında güçlü bir şekilde bir arada durmayı sağlayabiliriz. Terörü doğuran sosyal şartlarla mücadelenin en önemli yolu da yine demokrasidir. Bunu ihmal etmeksizin teröre karşı devlet otoritesinin yürüttüğü mücadele bu ülkedeki herkesin özgür bir şekilde bir arada yaşama şartlarını kurmaya yöneliktir. Siyasetimiz ne olursa olsun, kim olursak olalım, teröre itiraz, terörle mücadeleye destek, insanlığa, özgürlüğe, bir arada yaşamaya destek, vahşi çatışmalarla dökülecek masum kanlarına karşı güçlü bir itirazdır.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle