logo

reklam

Bostancı’dan Alman Federal Meclisine Tepki

naci bostancıAK Parti Grup Başkanvekili ve Amasya milletvekili Prof. Dr. Naci Bostancı Alman Federal Meclisinde ki Ermeni kararının verilmesinin hemen ardından TBMM Genel Kurulu’nda tepkisini ortaya koydu. Alman federal meclisinin bu kararının asıl dinamiğinin selam vermek istedikleri çevreler olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Naci Bostancı, “Barışın ortaya çıkmasını engellemek aynı ülkede barış içinde yaşayan insanların birbirlerine karşı duracak bir siyasal iklimi kışkırtmak, asıl suç budur” dedi.
Alman Meclisinin Türkiye aleyhine almış olduğu kararı yok hükmünde kabul ettiğini belirten Bostancı, Bu karar Türkiye ile Almanya ilişkileri kapsamlı bir şekilde etkileyecek ve zedeleyecektir. Almanya meclisin bunun hesabanı iyi yapmış olması gerekir. Alman parlemontasındaki vekillerin, 1915 de neler yaşandı, tarihi belgeler neler ve bu çercevede tarihimize nasıl konuşuyor. Bir çalışma gerçekleştirerek bu kararı aldıkları kanaatinde değilim. Alman federal meclisinin bu kararının asıl dinamiğinin selam vermek istedikleri çevrelerdir. Böyle davranıldığında hem tarihe karşı saygısızlık edilmiş olunur. Hemde güncel siyasi ilişkilerde kime selam vermek istiyorsanız ona belki bir cemilede bulunmuş olursunuz. Ama aynı zamanda, geniş toplumsal kesimleri ve tarihi hakikatı önemseyen nereden, hangi ülkeden olunsa olsun insanlarıda inciltmiş olursunuz. dedi.
Alman federal meclisinin almış olduğu kararın tamamen siyasi bir karar olduğunu kaydeden Bostancı, 1915 de yaşanan bu olaylar acı olaylardır. Yaşanan acı olayların gerçek sebebi savaştır. Savaşın yaşandığı bir yerde, adalet ve hakkaniyet aramaya kalktığınızda hayli zorlanırsınız. Savaşın ortaya çıkmasını engellemek, aynı ülkede barış için yaşayan insanların birbirlerine karşı duracakları bir siyasi iklimi kışkırtmak asıl suçtur budur. Ermeniler, Osmanlı timasıydı ve barış içinde birlikte yaşıyorduk. Hangi imparatorluk kendi topraklarındaki insanlarla bir çatışma içinde olmak veya o insanların birbirlerine karşı şiddet uygulamalarını tesviye etmek durumunda olamaz. İmparatorlukların talebi barış içinde yaşanmasıdır. Ancak birinci dünya savaşı şartlarında o savaşa girdiğimiz şartlar burada büyük devletlerin oynadığı roller tarihin belgelerindedir. Bu işin arkasında ki asıl dinamik hiç şüphesiz, Türkiye yi savaşa sürükleyen şartlar ve ne yazık ki barış içinde yaşadığımız Ermenileri kışkırtmaya yönelik profagatik işlerdir. Esasen soykırım hukuki bir konumdur ve tek mahkeme kararı Nazi Almanyasının işlediği soykırıma ilişkin alınmış olan karardır.

Share
898 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle