logo

reklam

Bu iddialar kan dondurdu

kandalAmasya’da 2014-2015 Ders yılında 2 Okulda yaşanan ve kamuoyundan gizlenen olaylar kan dondurucu nitelikte.
Amasya’nın gündemini tutan ve yaptığı haberlerle tarafsız ve ilkeli haberciliği ile Amasya’nın Sesi olan Yorum Gazetesi, okurları ile bütünleşiyor.
Gazetemize gelen bir okuyu mektubunda 2014-2015 Ders yılında yalnız iki okulda yaşanan ve kabul edilmeyecek olaylar Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul idareleri tarafından ilgili makamlardan ve kamuoyundan gizlenirken, olaylar şimdi yargıda çözüm arıyor.
Gazetimize gelen okuyucu mektubunda, okurumuzun arzusu üzerine yaşanan birinci vahim olayın üstünü kapalı geçiyoruz. Amasya’da bir lisede yaşanan ve ortaya atılan iddianın gerçek olduğunu yaptığımız araştırmalar sonucunda ulaştık. Yargıda olan ve yargı sürecini etkilememek, öğrencinin geleceği adına okurumuzun isteğine saygı göstererek olayın içeriği gazetemizde ve okurumuzun bilgisindedir.
Kanlar donduran bu vahim olayın mağduru konumundaki Öğrencinin devlet koruması altında olduğu ve olayın yargıya intikal etmiş olmasına rağmen okul idaresinin görev başında olmasıda kabul edilmeyecek bir gerçek.
İsmi bizde olan ve gerçekleri kamuoyulya paylaşma cesareti bulan okurumuza teşekkür ediyoruz.

ÖĞRETİM YILI BAŞARILI GEÇTİ, ÖYLEMİ?…

Güneş balçıkla sıvanmaz. Olanları gizlemek ne size, ne de kimseye fayda getirmez. Aman koltuk sallanmasın, aman Vali duyarsa. Duysa ne olacak? Sakladınız, gizlediniz, şimdi duymayacak mı? Yaşanan olaylarda travmalara uğramış öğrencilerin geleceği ne olacak?
Yaşanan, gizlenen olayların yargısı devam ediyor. Şimdi sınav sonuç zamanı, şu kadar tıp, mühendis, mimar, öğretmen vb başarılıyız deyip sadece kendi§, kendinizi kandıracaksınız. Büyük çoğunluk, özellikle de travmaya uğramış gençlerin hali ne olacak, o kadar umurunuz da değil. 300-500 başarılı öğrencinin arkasına kukuma kuşu gibi saklanıp, koltuktan, makam araçlarından olmayacaksınız? Ya bunların hesabını öbür tarafta nasıl verirsiniz bilmem!…. Önce mektubuma konu iki olaydan bahsetmek istiyorum. Burada okul ve kişi ismi vermek istemiyorum. Her iki olayında yargı aşaması devam ediyor. Çocuğunuzu yatılı okul, devlet koruması, disiplinli, kontrollü diye gönderiyorsunuz, yeterli ilgi, rehberlik, takip olmayınca acı olaylar yaşanıyor. Yaşanan birinci travmanın konusundan bahsetmeyeceğim, çocuğumuzun geleceği açısından önemli. İkincisinde ise yatılı bir okulda genç kızlar aralarında tartışıyor. Taraflardan bir tanesi ailesine haber veriyor, ne kadar aile ferdi varsa okula baskın yapıyor, diğer kızlarımızı dövüyor. Darp edilenler rapor alıyor ve mağdur aileler yargı yoluna gidiyor. Ne kadar vahim değil mi, 3-5 öğrencinin tartışmasına mani olamıyorsun, yol geçen hanı gibi birileri okula baskın yapıyor, elini, kolunu sallayarak birde kız öğrencilere saldırıyor, sizde bunu makam, koltuk uğruna saklıyorsunuz!..Bu basiretsizlere de hala o okulu yönettiriyorsunuz!….. Ondan sonra yıl sonu Sayın Vali başkanlığında 2014-2015 öğretim yılını değerlendirip başarılı bir dönem diyorsunuz, öylemi?.. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN sizin anlayamayacağınız çok önemli, gençlerin bu ülkedeki önemini belirten şu sözü var “EĞİTİMDE HİÇ BİR FERT FEDA EDİLEMEZ’ Bunu ne kadar anlıyorsunuz, anladınız diyelim ne kadar yerine getiriyorsunuz?. Siz o değerlendirme toplantısında sigaranın artık Ortaokullarda bile olağan hale geldiğine, spor karşı laşma sayılarının giderek azaldığını, bu gençlerin spor alanlarından nerelere kaydığını, bu yaşanan olayları masaya yatırdınız mı? Şu kadar okul, bina, sıra, akıllı tahta, tablet sorunları, yaşanan ve yaşanacak travmaları önlemiyor?.. Yetkililerin bu ve bundan sonra yaşanması muhtemel sorunları önlemede dikkatini çekebilmek, toplumsal bir görev uğruna birçok şeyi de açık yazamadığım bu mektubu yazıyorum. Bunu da şahsi çıkar değil, toplum çıkarı adına görev yapan, ilimizin bu konuda tartışmasız gazetesi YORUM’DA yayınlanacağı umudu ile gönderiyorum. Saygılarımla.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle