logo

reklam

Bugün 5 Nisan Avukatlar Günü

Bugün 5 Nisan Avukatlar Günü
DERİNDERE; Avukatın olmadığı yerde adalet olmaz
Bugün 5 Nisan Avukatlar Günü. Amasya Baro Başkanlığınca bugün ve yarın Avukatlar Günü dolayısıyla zengin etkinlikler düzenleyecek. K
Amasya Barosu Başkanı Avukat A. Melik Derinde’de, gün nedeniyle yayımladığı mesajda, baro üyeleri başta olmak üzere tüm meslektaşlarının Avukatlar Günü’nü kutladı.
Derindere, Avukatlık mesleğinin, adil yargılanmanın şartı ve teminatı olduğunu, aynı zamanda Avukatlık mesleğinin, misyonundan ötürü onurlu ve kutsal bir meslek olduğuna işaret etti.
Avukatların çağdaş ve demokratik hukuk devletinin olmazsa olmazı olduğunu vurgulayan Derindere, Avukatın olmadığı yerde adalet olmadığı gibi Avukatlık görevinin ifa edilmediği yerde de beklenen adil kararın bile “yargısız infaz” olduğunu kaydetti ve “Hak arama özgürlüğünün tam ve doğru bir biçimde gerçekleşmesinin Avukatın mesleğini özgürce, baskı ve tehdit altında kalmadan yapmasıyla mümkün olabildiğini” belirtti.

AVUKATLAR CÜBBELİ ATATÜRK HUZURUNDA
Amasya Baro Başkanlığınca bugün Amasya’da Yavuz Selim Meydanı Atatürk Anıtına çelenk sunumu yapılacak ve mütakiben Amasya Avukat evinde bir kokteyl verecek. Akşam Amasya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kongre ve Kültür Merkezinde Amasya Barosu THM Korosu Konseri verilevek.
6 Nisan cuma günü de Amasya The Apple Palace Otelde Meslek Amasya Baro Başkanlığınca gelenek hale gelen Dayanışma yemeği ve 25. ve 40. yıl paket sunum töreni gerçekleştirilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle