logo

reklam

Bugün Basın Bayramı

basin_halkin_ortak_sesidir_h51066 copyYaz aylarında sünnet ve düğün törenleri için oluşturulan konvoylar şehir içi trafiğini etkiliyor.
Amasya’nın en büyük sorunu olan trafik çilesinin yanında birde düğün konvoyları eklenince Amasya trafiğinin bir felç oluyor. Trafik çıkmaz sokağa dönüşüyor.
Ayrıca, çocuklar, gelin ve sünnet konvoylarında, otomobillerin önünü kesip para alabilmek için hem hayatlarını tehlikeye atıyor, hem de trafiği olumsuz etkiliyor.
Konvoy esnasında trafik kurallarına uyulmaması, kırmızı ışıklarda geçilmesi, araç başı konvoyların plakalarını süslü yazılarla kapatmaları tepkiye yol açıyor. Bu başıbozukluğa son verilmesini isteyen yaya ve sürücüler, “Şehirlerarası yollardaki trafik terörünün önlenmesine çalışılırken, şehir merkezlerinde adeta facialara davetiye çıkarılıyor. Kurallara uymayan, hatta sürekli çalınan kornalarla çevre kirliliği denilen ve insanları rahatsız eden bu davranışlar artık önlenmelidir” diyorlar.
Bu arada konvoylarda bulunan üstü açık araçlarda özellikle çocukların sarkarak gittiğini hatırlatan vatandaşlar, bu türlü araç kullananlara ağır ceza verilmesini istediler.

Akcan; Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın

Gazetemiz sahibi A. Suad Akcan, basın özgürlüğünün, düşünce ve kanaat hürriyetinin ve sağlıklı bir demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu bildirdi.
Akcan, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında,
“Dünyada demokrasinin işlemesini sağlayan en önemli kurumlardan biri de basındır. Basın, kitlelerin kamu yararına etkin bir biçimde katılımının bir aracı, özellikle habercilikte, yani halkın gerçekleri öğrenme hakkının yerine getirilmesinde temel unsurdur.
Çağdaş ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın, kamuoyuna tarafsız, doğru ve hızlı biçimde bilgi ve haber vererek, toplumu aydınlatıp, meslek ilkelerine, kişilik haklarına saygı çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Farklı görüşlerin seslendirilmesine imkân sağlamak, sorunlar hakkında özgür tartışma ortamı oluşturmak, yanlışlıkları dile getirmek, toplumsal bilinci güçlendirmek, kamu yararını gözetmek gibi toplumsal açıdan çok önemli bir işleve sahiptir.
İlimizde de, basın-yayın hizmeti, ülkemizin ve toplumumuzun çıkarları ön planda tutularak, büyük bir sorumluluk anlayışı içinde duyarlılıkla yerine getirilmektedir. Amasya’da turizm sektörü başta olmak üzere, tüm sektörlerin başarıya ulaşmasında ve toplumsal faydanın en üst seviyeye çıkarılmasında basınımızın gösterdiği duyarlılığın payı büyüktür. Basın kuruluşlarının, meslek teşekküllerinin ve zor şartlarda büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren basın mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı içtenlikle kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle