logo

reklam

‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ Toplantısı Yapıldı

İŞ İSTİHDAMIAMASYA Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığınca ilan edilen ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ toplantısı düzenlendi.
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedefiyle Vali Salih Işık başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Işık; Teşviklerle beraber İlimizin potansiyeli daha da yukarılara çıkacaktır
Vali Salih Işık, Vatan için göğsünü siper eden kahraman gazilerimize, canını feda eden şehitlerimize minnettarız. Milletimiz yaşanan kahramanlık destanlarını asla unutmayacağını belirterek, “Devlet ve millet olarak kritik bir dönemden geçiyoruz. 2016 yılı bizim için zor bir yıl oldu. Ancak 2017 yılında ümitlerimiz ve hayallerimiz var. Devletimizin bu konuda önemli çalışmaları bulunuyor. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla bir seferberlik başlatıldığını belirterek, Ben Amasya’nın iş hayatına ve potansiyeline inanan birisiyim. Bu teşviklerle beraber İlimizin potansiyeli daha da yukarılara çıkacaktır. dedi.
Vali Işık, “Sanayicilerimizle, işadamlarımızla daha fazla bir araya geleceğiz. Özellikle belirtmek isterim ki işadamlarımızın en büyük ihtiyaçlarından birisi nitelikli iş gücü ya da çalışacak iş gücü. İstihdam konusunda gayretliler. Vatandaşlarımızın en azından işe başladıktan sonra eğitilme imkanlarının olduğunu bilerek ilgi gösterirlerse, zannediyorum iş gücüyle istihdam ihtiyacı daha rahat buluşmuş ve daha verimli ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlanmış olur” diye konuştu.

ÖZDEMİR; Belediye olarak çok ciddi yatırımlar yapmaktayız.
Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Türkiye ekonomisini güçlendirme adına özellikle Amasya’lı işadamlarımızın, yatırımcıların daha aktif olmalarını arzu ediyoruz. Bu süreci hep birlikte aşacağımıza inanıyorum. İnşallah 2017’nin ikinci yarısı ekonomide Türkiye’nin ciddi bir hamlesi haline gelecektir. Belediye olarak çok ciddi yatırımlar yapmaktayız. Bu yatırımlar aynı zamanda istihdam demektir” dedi.

KIRLANGIÇ; devlet iş hayatının canlı tutmak istiyor
Amasya TSO Başkanı Murat Kırlangıç, yaşanılan olumsuzluklara rağmen devletin iş hayatının canlı tutulması için gereken çabayı gösterdiğini belirterek, sosyal güvenlik primi desteği, asgari ücret desteği gibi istihdamı artırıcı girişimlerin yaşandığını ifade etti.
Aralık 2016 ve Ocak, Şubat 2017 dönemi SGK primlerinin faizsiz olarak 2017 yılının Ekim-Kasım-Aralık aylarına ötelenmesinin önemli olduğunu belirten Kırlangıç, “Orta ve yüksek teknolojili sektörlerde yeni istihdam sağlayacak işverenlere bir yıl süresince asgari ücretin yarısı, ikinci yılda ise yüzde 25’i oranında destek verilmesi, 500 bin kişinin işbaşı eğitim programı ile özel sektörde istihdam edilmesinin önemli olduğunu ifade etti.
Kırlangıç, “Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerinin sahaya inerek, Çalışma Hayatında Milli Seferberlik adı altındaki toplantılarda, kendi alanlarıyla ilgili bilgiler vermeleri ve iş dünyasının yaşadığı sıkıntıları yerinde çözmesi çok önemlidir. Bu toplantılar dolayısıyla bakanlığımız ve yetkililerimize teşekkür ediyoruz” dedi.
Vali Salih Işık’ın başkanlığındaki toplantıda ilk olarak İŞKUR İl Müdürü Osman Yılmaz ve SGK İl Müdürü Nurcan Yurt Şenel yapmış oldukları sunumda yeni teşvik uygulamasına ilişkin temel noktalar hakkında bilgiler verdiler.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle