logo

reklam

Cantürk’ün Ailesi İçin Adli Kontrol

Cantürk’ün Ailesi İçin Adli Kontrol
ABD Konsolosluk çalışanının kızı ve eşi için karar çıktı!
Geçen hafta Amasya’da gözaltına alınan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu güvenlik görevlisi Mete Cantürk’ün eşi S.C ve kızı K.İ.C emniyetteki sorguları tamamlanarak geçtiğimiz gün savcılığa sevk edildi.
FETÖ soruşturması kapsamında ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğunda çalışan ve hakkında gözaltı kararı olmasına rağmen konsolosluk binasında saklandığı için yakalanamayan N. Mete Cantürk’ün gözaltında olan eşi ve kızı emniyetteki işlemleri tamamlanarak adliyeye sevk edilirken savcılık sorgularının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
N. Mete Cantürk, hakkında gözaltı kararı çıkmasının ardından İstanbul Konsolosluk binasına girmiş ve bir daha da çıkmadığı tespit edilmişti.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü bir soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan ancak gelmeyen ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı N.M.C’nin eşi S.C. ve kızı K.İ.C. Amasya’da gözaltına alınıp, İstanbul’a götürülmüştü. İstanbul Cumhuriyet başsavcılığı sorgularının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

fetö BAĞLANTILARI ARAŞTIRILIYOR
Savcılık sorgularının ardından hakim karşısına çıkan şüpheli anne ve kızı “yurtdışına çıkış yasağı” ve “haftada bir gün güvenlik birimine imza verme zorunluluğu”ndan oluşan adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. S.C’nin FETÖ’ye ait Bank Asya’da hesap hareketlerinin bulunduğu, Zaman Gazetesi’ne abone olduğu soruşturma dosyasında yer alırken, eşi Mete Cantürk’ün ABD Konsolosluğu’nda güvenlik görevlisi olduğu, bazı Zaman ve STV çalışanlarının ABD Başkonsolosluğu’ndaki işlemleriyle ilgili yardımcı olduğu öne sürülüyor.

FETÖ Savcıları ve müdürleriyle işbirliği
ABD Konsolosluğu çalışanlarına yönelik FETÖ soruşturması kapsamında Metin Topuz da, ‘siyasi ve askeri casusluk, anayasal düzeni bozmaya teşebbüs, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçlarından tutuklanarak cezaevine konulmuştu.
Metin Topuz’un, 17-25 Aralık öncesi, dönemin İstanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekili olan firari Zekeriya Öz ve operasyonu düzenleyen emniyet müdürleri ile düzenli olarak telefonla görüştüğü belirlenmişti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle