logo

reklam
14 Ağustos 2018

Çarşı pazara bayram öncesi denetim

Amasya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Kurban Bayramına sayılı günler kala gıda üretimi yapan işyerlerine yönelik denetimlerini artırdı.
Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından halk sağlığının korunması amacı doğrultusunda şekerleme, pasta, kadayıf ve tatlı üretimi yapan imalathaneler ile satış noktalarına yönelik denetimler sürüyor. Vatandaşların bayram alışverişlerinde yoğun olarak kullandığı Alış veriş yoğunluk yaşandığı çarşı ve pazarda denetimlerini yoğunlaştıran ekipler, tatlı üretim noktaları başta olmak üzere gıda üretimi, depolama ve satış noktalarını, temizlik ve hijyen koşulları, personelin kişisel bakımı, gramaj, son kullanım tarihi ve saklama koşulları açısından titiz bir denetimden geçirdi.
Amasya Belediye başkanlığından yapılan açıklamada, halk sağlığının korunması amacıyla Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin gıda üretim ve satışı yapan işyerlerine yönelik rutin denetimlerinin bayram öncesi artırdığı belirtilerek, “Vatandaşlarımızın rahat, sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmelerine katkı sağlamak adına ekiplerimiz tarafından gıda üretim ve satış noktalarına yönelik denetimleri sürdürülmektedir” denildi.
Belediye Zabıta Ekipleri, vatandaşın sağlığını etkileyecek ürünlerin kapalı ortamda ve hijyenik bir şekilde satılması için esnaflara uyarıda bulundu. İşyerlerinin denetimlerinde ruhsat kontrolü de gerçekleştiren Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, halkın sağlığıyla oynayan işletmelere cezai müeyyide uygulanacağını hatırlattı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle