logo

reklam

Çarşı pazarda bayram hareketliliği yaşanıyor

Ramazan Bayramı öncesi başta gıda, giyim ve turizm olmak üzere birçok sektörde hareketlilik arttı.
Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, pastacıdan şekerciye, taksiciden berbere, konfeksiyoncudan terziye kadar esnaf ve sanatkarın bayram için hazırlık yaptığını söyledi.
Köse, Ramazan Bayramı öncesi gıda, konfeksiyon, ulaşım sektörleriyle berber ve kuaförlerde hareketlilik yaşandığını belirterek, Ramazan Bayramı’nın diğer özel günler gibi piyasaya hareketlilik getirdiğini kaydetti.
Özel günlerde esnafın cirosunun arttığına dikkati çeken İsa Köse, “Bunlar esnafımızın en sevdiği günlerdir. Örneğin Anneler Günü, Babalar Günü ve Sevgililer Günü gibi zamanlara esnafımız özel olarak hazırlanır, müşterilerine ‘yok’ dememek için günler öncesinden iş yerlerinde, dükkanlarında satabileceği malların listesi çıkarır ve eksiklerini tamamlar.” dedi.
İsa Köse, çarşı, pazar ve sokaklarda rastgele tezgah açan, esnafın emeğine, halkın sağlığına göz dikerek kaçak üretim yapan kişiler konusunda dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizerek, şöyle devam etti:
“Ramazan Bayramı’nda şekerleme sektörünün büyüklüğü tartışılmaz. Halkımız sağlıklı olmayan ortamda üretilen ve etiketsiz satışa sunulan bayram şekeri, çikolata, tatlı ve unlu gıda ürünlerinden uzak durmalı, korsan satıcılara dikkat etmelidir. Vatandaşlarımız bütçelerinden çok sağlığını düşünmelidir. Tanımadıkları ve emin olmadıkları yani merdiven altı denilen yerlerden sağlıksız gıda alışverişi yapıp bayramlarını zehir etmesinler.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.