logo

reklam

Cenaze Masraflarına Son

Cenaza Masraflarına Son
Sarı; Belediyecilik artık format olarak değişti.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, göreve geldikleri günden beri vatandaşların gönlüne dokunduğunu belirterek, doğumdan ölüme vatandaşlara yönelik projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.
Başkan Sarı, vatandaşların gönlüne dokunmak adına birçok sosyal projeyi hayata geçirdiklerini kaydetti. Projelerden en önemlileri arasında vatandaşların cenaze masraflarının (kefen, yıkama ve defin) belediye tarafından karşılanacağını söyledi.
‘Halka hizmet Hakka hizmettir’ anlayışını şiar edinmiş bir yönetim anlayışı ile vatandaşların taleplerini sürekli ön planda tutarak özenle ve titizlikle çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Belediye Başkanı Mehmet Sarı, halkımızın en zor anında yanında olmayı başararak örnek bir yönetim anlayışı sergileyen Belediyemiz ile vatandaşlarımıza bir nebzede olsa katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gerekli özen ve itinayı göstererek sosyal belediyeciliğin gerektirdiği tüm imkanları kullanarak vatandaşlarımıza katkı ve destekte bulunuyoruz” dedi.
Doğumdan ölüme kadar hayatın her alanında hizmet ettiklerini, birlik ve beraberlik içinde Amasya’nın standartlarını daha yukarılara taşımak için çalıştıklarını ve belediyeciliğin kişinin hayatının her alanına etki ettiğini dile getirdi.
Sarı, “Belediyecilik artık format olarak değişti. Klasik, sadece çöp toplayan, yeşil alanlara bakan standart belediyecilik ortadan kalktı. Bu işler belediyeciliğin rutini haline geldi. Artık sosyal, kültürel ve sportif tüm alanlara dokunan, engellisinden yaşlısına bütün ihtiyaç sahiplerine uzanan, tabiri yerindeyse doğumdan ölüme geçen süreçteki birçok alana temas eden bir belediyecilik anlayışını Amasya Belediyesi yaşamakta ve yaşatmakta. Göreve gelmemizle kısıtlı imkanlar, doğru teşhis, samimiyet ve gayretle birçok şey başarıldı” diye konuştu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.