logo

reklam

Cepler Doldu!..

araçlarCepler Doldu!..
Belediye Çekici Filosu Kurmalı
Amasya Belediyesi, dünyanın tüm çağdaş kentlerinde olduğu gibi kent merkezinde yaya hareketlerine öncelik tanıyan yol, kavşak ve kaldırım düzenlemeleri gerçekleştirirken, park yasağına uymayan araçlara karşı da önlemleri artırdı.
Amasya Belediyesince şehir ve yaşam kalitesini yükseltmek adına yapılan yol ve kaldırım çalışmaları olumlu karşılanırken, yapılan hizmetleri toplum adına değil, kendileri için kullananlara da tepki artıyor. Belediye’nin yaptığı yol cepleri kendi adına kullanan kişilerin özel park yerleri gibi kullanılıyor.
Amasya’da park yasağı bulunan yerlere ve kaldırımlara park etmiş araçların çekilmesine yönelik uygulamanın en kısa sürede başlayacağını belirten belediye yetkilileri, uygulamanın başlaması için yoğun olarak sürdürülen yol ve yaya kaldırım çalışmalarının tamamlanmasının beklendiğini belirttiler.
Amasya’da park yasağı olduğu halde yaya kaldırımlarına araç park ederek yayaları engelleyen, otobüs durakları, kavşak içleri, esnafların geçici olarak malzeme indirmeleri için yapılan yol cepleri ve yol kenarlarına rasgele bırakılarak trafik akışını aksatan ve kazalara davetiye çıkaran araçların çekilmesi hizmeti verecek “Çekeci Filosu’ nu kurulacağı öğrenildi.
Özdemir; Hizmetimiz Rahat ve Güvenli Şehir Adına
Amasya’nın yenilenen ve yeni yapılan bulvarları, caddeleri, kaldırımları ve meydanlarıyla giderek çağdaş bir kent kimliğine büründüğünü ifade eden Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Dünyanın gelişmiş ve çağdaş bütün kentlerinin merkezlerinde akan bir trafik kadar, yaya hareketlerinin özgürlüğüne de önem verilir. Kent merkezlerinde öncelik yayaların rahat ve güvenli bir şekilde hareket etmelerini sağlamaktır” dedi.
Trafik kurallarının, çekilen milyonlarca acının ve deneyimin sonucunda insan yaşamını daha güvenli kılmak amacıyla belirlendiğine dikkat çeken Başkan Özdemir, tüm sürücüleri ve vatandaşları bu kurallara uymaya davet ederek, “Yayaların kaldırımlarda rahatça yürüyebilmesi, trafiğin güvenli bir şekilde akması için kurallara uymayan, park yasağını ihlal eden trafik cezalı araçları çekeceğiz. Bunu da tüm vatandaşlarımızın güvenliklerini sağlamak adına yapıyoruz. Dileğimiz, vatandaşlarımızın araçlarını park uygulamasının olduğu yerlerde park ederken trafik kurallarına uymaları konusunda azami gayreti göstermeleri, kendilerini ve çevrelerindeki insanları tehlikeye atmamalarıdır” diye konuştu.

Share
2155 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle