logo

reklam

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Amasya’da

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi ziyaret incelemelerde bulunmak üzere Amasya’ya geldi.
Bakan Kurum, Şehzadeler şehri, şehirlerin şehzadesi Amasya; tarihi yapısı, kültürel zenginliği ve doğal güzellikleri ile bölgemizin ve ülkemizin nadide şehirlerinden birisi olduğunu söyledi.
Geçtiğimiz hafta yeşilırmak nehrinde yaşanan toplu balık ölümleri ile ilgili açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yeşilırmak’taki balık ölümleri ile ilgili tüm çalışmaların bakanlık tarafından takip edildiğini belirterek, “Amasya’da toplu balık ölümleri meydana geldi. Bakanlığımızın birimleri, ÇED Genel Müdürlüğümüz sahada gerekli inceleme ve denetimleri yapıyorlar. Bakanlığımızın gezici laboratuvarı şu an sahada. Gerekli numuneleri aldılar. Ölen balıklardan da numune aldık. Bunları da Ankara’daki laboratuvara gönderdik. Bugün yarın sonucu alacağız. Ancak ilk görülen o ki; suda herhangi bir kirlilik ya da zehirli bir maddeye rastlanılmadı. Balıkların tahlil sonucuna göre de bunu açıklayacağız. Gözüken, yağışların fazla olması ve toprakların akarsulara nehirlere kayması sebebiyle balıklarımızın zarar gördüğü yönünde. Tabi bu iklim değişikliğinden kaynaklı nehirlerin debisinin düşmesi de yine balık ölümlerine bir etken olarak gözüküyor. Ancak laboratuvar sonuçları neticesinde size daha net bilgi vereceğiz.” diye konuştu.
Bakan Kurum, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir ve diğer protokol üyeleri ile birlikte cumarteszi akşamı Şehzadeler Gezi yolunda yürüyüş yaptı. Gezi yolunda gece çalışan esnafdan alış veriş yaptı. Sohbet etti. Çakallar mevkiinden Amasya’nın muhteşem gece manzarasını seyretti.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, pazar sabahı Valilik ziyaretinde Amasya milletvekilleri, İl ve İlçe Belediye Başkanları ile geniş çaplı bir toplantı yaptı.
Bakan Kurum, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir’i makamında ziyaret etti. Esnaf ziyareti yaptı. Katı Atık Bertaraf (AKAB), Amasya Belediyesi Atıksu ve Kanalizasyon Arıtma tesisleri ve Ziyaret Kasabası Toplu konut 2. etap yerinde incelemelerde bulundu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle