logo

reklam

CHP’den Açıklama Geldi

CHP Amasya İl Başkanı Hüseyin Duran; Cumhuriyet Halk Partisinin seçim beyannamesinden sonra herkesin ekonomi hakkında konuşmasından, emeklinin ve asgari ücretlinin maaşlarının eksik olduğunu kabul edilmesinden ve ülkedeki ekonominin iyi yönetilmendiğinin kabulünden dolayı memnunuz. 13 yıldır iktidarda olan AKP milleti sayılarla kandırarak 2 lokma ekmeğe muhtaç etmiş ancak kendileri için saraylar, son model uçaklar ve Mercedes marka makam araçları almaktan utanmamıştır. Bu ülkede Başbakan Yardımcısı “herşeyi önledik ama kamudaki israfı önleyemedik. İsrafı önlesek vergi bile almamıza gerek yoktu” diyorsa olayın hangi boyutlara geldiğini siz düşünün.” dedi.
Gazetemiz köşe yazarlarından Sencer Aydın Çıttır’ın “Muhalefetten Övgü” başlığı altında yayınlanan yazıya açıklama gönderen CHP Amasya İl Başkanı Hüseyin Duran, Akıl ve mantıktan uzak ve kaynağı belli olmayan iddiaları kamuoyuna sunmak gazetecilek mesleği ile örtüşmemektedir. dedi. Duran’ın açıklamasını aynen yayınlıyoruz.
“Düşünmenize yardımcı olmak için bir kaç uluslararası veriyi sizlerle paylaşalım. Türkiye ekonomisi Dünya ekonomileri arasında 1984 yılında 14. sıradayken 2014’te 18. sıraya gerilemiştir. Ortalama büyümemiz 1946’tan 2002’ye %5,1’ken AKP döneminde ise sadece %4,7 olmuştur. Üstelik bütün Cumhuriyet Hükumetlerinin harcadığı paradan 1 Trilyon Dolar daha fazla harcamalarına rağmen. 2008’de kişi başına düşen milli gelir 10.444 $’ken 2014’de 10.537 $ olmuştur. Yani 6 yılda toplam artış sadece 93 $ olmuştur. Hepimizin çilesi olan kredi kartı borçları 2002’de 4,3 Milyar $ iken 2014 Ekim rakamlarına gore 73,9 Milyar $ olmuştur. Artış oranı %1604. Peki, ya tüketici borçları? 2002 rakamı 2,3 Milyar $’ken 2014 Ekim rakamı 273 Milyar $. Artış %12000. Bir ülkede tüketici %12000 büyürken ekonomisi %4,7 büyüyorsa bu ekonomi iyi yönetilmiyor demektir. 20.000.000’dan fazla icra dosyası varsa, sadece son 4 ayda 103.000 esnaf kepenk kapattı ve 182.000 işçi işsiz kaldıysa ekonomi iyi yönetilmiyor demektir. Demek ki ekonomi KEY ödemeleri, kamu yatırımlarının büyüklüğünden ibaret değilmiş. Kamu yatırımları konusunda bir şey söyleyecekse önce Amasyalı söylecek. Peki, neden mi? Çünkü Amasya yıllardır ödediği verginin altında yatırım alan bir şehir. Amasya’nın eksiklikleri yok mu? Amasya’da çevre yolu mu bitti? İşsizlik mi bitti? Fabrikalar açıldı da bizim mi haberimiz yok? Biz hırsızlıkları diz boyu olup utanmadan milletin karşısına çıkan yüzsüz siyasetçilerden değiliz. Verdiğimiz sözün arkasında olacağız. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında ilk işimiz emekliye ikramiye, aile sigortasını ve siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Kamu’daki taşeronluğu bitirecek ve kredi kartı borçlarının %80’ni sileceğiz. Türkiye gibi bir büyük ülkeye bunu yapamazsınız diyenler saraydaki rahatları bozulmasını istemeyen ve saray sevicileridir. Kaynak soranlara 100 Milyarlarca TL kamu israfını gösterin. Bizim milletimize sağlayacağımız yardımın ilk etap kaynağı yaklaşık 40 Milyar TL’dir. Bu rakam kamuda yapılan 1 yıllık israfın yanında devede kulak kalır. 5 Milyar TL’ye saray yapıldığını düşünürsek millete verilecek 40 Milyar TL bir hiçtir. Kimse merak etmesin bizi eleştirenler de bu yardımlardan alacak. AKP gibi ayrımcı bir yardım politikası değil adil bir paylaşım yapacağız. Cumhuriyet Halk Partisine karşı AKP kanadından hızla güçlenen muhalefet yapmak fikrini de akılcı bulduğumuzu itiraf edelim. 7 Haziran sonrasına şimdiden kendilerini hazırlamışlar. Milletimiz Cumhuriyet Halk Partisine 7 Haziran’da sahip çıkacak ve yaşanacak bir Türkiye’yi hep beraber kuracağız.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle