logo

reklam

CHP’li kadınlar: “Tek kişiye verilen yetkiye hayır!”

chp amasya kadınlarıCHP’li kadınlar: “Tek kişiye verilen yetkiye hayır!”
Cumhuriyet Halk Partililer, Amasya’nın en kalabalık caddelerinde halkı ‘hayır’ kampanyası için bilgilendirmek üzere broşürler dağıtıyor.
Çalışmalar hakkında bilgi veren CHP Amasya İl Kadın Kolları Başkanı Emine Aras, “İl genelinde demokrasi evlerimizde ‘Hayır’ çalışmalarımız sürüyor. Yönetim kurulumuzun köy ziyaretleri devam ediyor. Referanduma çok az bir süre kaldı. Biz, Cumhuriyetimizin temeli, kayıtsız şartsız milletimizin olan egemenliğin tek adama devredildiği ülkemizi dikta rejimine sürükleyen Anayasa Değişikliğine Hayır diyoruz” dedi.

“REJİM DEĞİŞECEK”
Anayasa Değişikliği ile demokrasinin rafa kalkacağını söyleyen CHP Amasya Kadın Kolları Başkanı Emine Aras, “Tek adam her şey olacak ve devletin tümüne hükmedecek. Kim olursa olsun bir kişi başkan seçilecek ve o kişi hem hükümet hem meclis hem de mahkeme olacak. Başkan seçilen kişi aynı zamanda parti genel başkanı olacak. O parti belki de senin hiç oy vermediğin ya da hiç sevmediğin bir parti olacak. O partinin genel başkanı hâkimleri atayacak. Kararname adı altında kanun yapabilecek. Seçtiğin Millet Meclisini fesih edebilecek. Orduya emir verecek. Seçtiğin milletvekillerinin hiçbir hükmü kalmayacak. Sözünü kimse dinlemeyecek. Almanya, Fransa, İngiltere, ABD, Japonya gibi değil, Suriye, Libya, Mısır, İran, Kuzey Kore, Uganda gibi bir ülkede yaşayacaksın. Rejim değişecek. Sadece adı Cumhuriyet olacak. Gerçekte krallık gibi her şey bir kişinin elinde olacak. Demokrasi kalmayacak. Başkan sokakta bir kişiyi öldürse, 400 milletvekili izin vermezse mahkemeye çıkarılamayacak. Başkan ve yardımcıları ile bakanları yolsuzluk yapsa, yetim hakkı yese, devlet malına el uzatsa dahi 400 milletvekili izin vermezse mahkemeye çıkarılamayacak. Başkan kendini ve bakanlarını mahkemeye çıkarma girişiminde bulunan meclisi fesih edebilecek. Hakimler ve savcılar Başkanın sözünden çıkamayacak. Başkan hak hukuk tanımaz, zorba biriyse seni koruyacak hiç kimse olmayacak. Can ve mal güvenliğin kalmayacak” dedi.
“MİLLETVEKİLLERİNİ UMURSAMAYACAK”
Anayasa Değişikliği gerçekleştiğinde tek adam karar verdiği için belirsizliğin hâkim olacağını ifade eden Başkan Aras, “Kimse yatırım yapmaya cesaret edemeyecek. Ekonomi tek adamın keyfine göre vereceği kararlara kurban edilecek. Kriz, iflaslar, işsizlik ve yoksullukla birlikte çöküş gelecek. Asgari ücreti, fiyatları, maaşları, işçi memur alımlarını, dernek sendika kurulması ve kapatılmasını, her şeyi tek adam belirleyecek. Tek adam kimsenin aklına ihtiyaç duymayacağından, devlet ve toplum hayatında danışma, ortak akıl, uzlaşma gibi yöntemler olmayacak. Çatışma, kutuplaşma ve terör için en uygun zemin oluşacak. Çatışma ve terör artacak. Beş yılda bir sandığa gidip bir Başkan bir de onun partisinin çoğunlukta olduğu Meclisi seçeceksin. Bir daha ki seçime kadar sana kimse bir şey sormayacak. Seçtiğin milletvekili de Başkanı kontrol edemeyecek, senin hakkını koruyamayacak. Başbakan olmayacak. Bakanlar sadece Başkana karşı sorumlu olacak, Meclise karşı sorumlu olmayacak. Milletvekillerini umursamayacak. Seçtiğin milletvekilleri bakanlardan ve bürokratlardan hizmet yapmasını isteyemeyecek, hesap soramayacak. Sana hizmet getiremeyecek. Camiye, kışlaya, adliyeye siyaset girecek. Buraların hepsi “Başkanın Partisine” göre düzenlenecek. Devlet parti devleti olacak. Başkan senin partinden değilse devlet kapısında yerin olmayacak. Başkan isterse devlet kurumlarını bölgelere ayırarak ülkenin bölünmesine neden olabilecek. Başkan, padişahlarda dahi olmayan, Atatürk’e bile verilmeyen yetkilere sahip olacak” şeklinde konuştu.

Share
580 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle