logo

reklam

Çiçek Bamyası ve Amasya Beji’ne Coğrafi İşaret Tescil Belgesi

AMASYA Valiliği’nin katkıları ile birlikte Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı OKA destekli Amasya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün çalışmaları sonucu Amasya Beji Mermeri ve Amasya Çiçek Bamyası için Coğrafi İşaret Tescil Belgeleri alındı.
Amasya Valisi Dr. Osman Varol, “İlimize özgü Amasya Beji Mermerimiz ve Amasya Çiçek Bamyamız için alınan coğrafi tescil belgeleri ile ilimizin marka değeri artacak, ürünlerimizin taklitleri engellenerek üreticilerimiz korunacak ve pazarlama gücümüz de böylece artmış olacak. Mermerimiz ve çiçek bamyamız ilimizin ihracat gelirlerinde önemli bir yere sahip olacak ve kalkınmamıza katkı sağlayacaktır. Coğrafi Tescil Belgelerimiz ilimize ve ülkemize hayırlı olsun.” dedi.
Amasya’da daha önce Merzifon keşkeğinin ardından Amasya beji mermeri ile Amasya çiçek bamyası da coğrafi işaret aldı. İki ürünün coğrafi işaret almasıyla ilgili bilgilendirmeyi Bilim ve Sanayi ve Teknoloji Müdürü Mürsel Kuloğlu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriya Şeker ve Mermer ve Madenciler Derneği Başkanı Selami Çoban yaptı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle