logo

reklam

çocuk koğuşları yenileniyor

AMASYA Üniversitesi ve Amasya Belediye başkanlığı iş birliği çercevesinde Amasya Üniversitesi Tasarım MYO öğrencileri Amasya E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda çocuklar için ayrılan bir alanın bütün duvarlarını çeşitli figürler ve çocuk karakterleri ile boyayarak bir oyun alanı oluşturdular.
Amasya Belediye Başkanlığı tarafından temin edilen oyuncaklar, resimli zemin kaplaması ve koruma çitleri cezaevi yetkililerinin belirlediği alanda kuruldu.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, “Hayatta tutunacak dal arayan çocuklarımız için hem vakit geçirmek, hem eğlenmek hem de zeka geliştiren oyunlarla ufuklarını açmak istiyoruz. Çocuklarımızı cezaevinin olumsuz koşullarından arındırarak yüzlerini güldürebilirsek ne mutlu bizlere” dedi.
Amasya Belediyesi iş birliği ile oluşturulan oyun parkının açılışına Rektör Prof. Dr. Metin Orbay, Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Kurum Müdürü Aydın Çeliker, Yüksekokul Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Burak Eryılmaz, ilgili akademisyenler ve projede görevli öğrenciler katıldı. Açılışın ardından Cumhuriyet Başsavcısı ve Rektör tarafından çalışmada emeği geçenlere plaket ve teşekkür belgeleri takdim edildi. Tasarım MYO öğrencileri daha önce de bir köy okulunun duvarlarını boyayıp, Göçmen Bürosunda mülteci çocuklar için bir oyun alanı da oluşturmuşlardı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle